ฤajna, sremska, kulen… spadaju u neke od najpopularnijih suhomesnatih proizvoda. Dobra strana jeste ลกto imaju priliฤno dug rok trajanja, ali ipak na nekoliko stvari morate da obratite paลพnju…
Kako da prepoznate pokvarenu kobasicu? Potraลพite ova dva signala!
ฤajna, sremska,ย kulen… spadaju u neke od najpopularnijih suhomesnatih proizvoda. Dobra strana jeste ลกto imaju priliฤno dug rok trajanja, ali ipak na nekoliko stvari morate da obratite paลพnju…
Koju kobasicu nikako ne treba kupovati?
Dobro pogledajte prilikom kupovine – ako je povrลกinaย kobasiceย lepljiva, umesto glatka i sjajna, zaobiฤite je. Ovom proizvodu je najverovatnije istekao rok trajanja ili je pred istekom – i u jedenom i drugom sluฤaju je bolje da je zaobiฤete.
Takoฤe obratite paลพnju na boju – ako je pri vrhu ili dnu postala sivkasta, dosta potamnela ili je ฤak zelenkaste nijanse, takoฤe se ne preporuฤuje da je kupite. Takva kobasica nije sveลพa i ne bi trebalo da je jedete.
Ono ลกto takoฤe malo ko zna jeste da se ovaj proizvod ne moลพe drลพati u zamrzivaฤu duลพe od dva meseca. Posle tog vremena ฤe promeniti ukus i izgubiti na kvalitetu. Zato je bolje da, ukoliko praktikujete da je zamrzavate, na kesi u kojoj ฤuvate kobasicu napiลกete datum.
Trik od 30 sekundi
Negativna strana ovih proizvoda jeste i ลกto se izuzetno teลกko „ฤiste“. Zapravo, obloลพene su „crevom“ koji je ฤvrsto priljubljen uz meso i koji se veoma teลกko uklanja.
Koliko puta ste se toliko iznervirali da ste pojeli komadiฤ sa omotom? Verovatno ฤesto.
Postoji trik koji provereno „radi“, a koji ฤe vam oduzeti svega 30 sekundi vremena. Kobasicu stavite nakratko pod mlaz vruฤe vode. Toplina ฤe opustiti opnu i skinuฤete je sa kobasice bez ikakvih problema.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com