Ovi delovi piletine nepovoljno utiču na organizam.
Piletina kao meso prikazana je još na Vavilonskim crtežima oko 600. godine pre Nove ere. Bila je najrasprostranjenije meso u Srednjem veku, jer je predstavljalo osnovu za paprikaš koji je u to doba spreman.
Sada se najčešće koristi u ishrani, zbog svoje jednostavne pripreme i dobrog ukusa. Ali kardiolozi i nutricionisti već duže vreme govore o štetnom uticaju kožice i masnih delova piletine i tvrde da se gotovo u potpunosti sastoje od masti, piše Najžena.
U našem narodu se smatra da je koža nogu, bataka i pilećih prsa odlčan izvor vlakana kolagena, a zapravo je to sve baš daleko od istine.
Taj deo piletine ne hrani telo kolagenom, i lako može da nanese štetu vašoj figuri. Pored toga, sadrže ogroman broj bakterija koja je prisutna na kožici piletine, koje jelom unosite u svoj organizam i tako zadobijete mnoge probavne smetnje.
Ogromno upozorenje je i u vezi džigericu i pluća jer im ni termička obrada visokom temeraturom, nije u stanju da u potpunosti ukloni sve parazite.
Kineski stručnjaci ističu da nikako ne koristimo glavu, jer navodno taj deo pileta akumulira sve štetne materije koje životinja pojede tokom svog života.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com