Ajaks ubedljiv protiv Bešiktaša, remi Rome i Atletik Bilbaa

Fudbaleri Ajaksa pobedili su večeras na svom terenu u Amstredamu Bešiktaš 4:0, u meču prvog kola Lige Evropa.

Strelci za Ajaks bili su Kian Fitc-Džim u 31, Mika Godts u 51. i 73. i Kenet Tejlor u 55. minutu.

U drugom kolu, Ajaks će u Pragu gostovati Slaviji, dok će Bešiktaš u Istanbulu dočekati Ajntraht.

Fudbaleri Rome i Atletik Bilbaa su u Rimu odigrali nerešeno 1:1.

Povela je Roma golom Artema Dovbika u 32. minutu, da bi izjednačenje Atletiku doneo Aitor Paredes pogotkom u 85. minutu.

Roma će u drugom kolu gostovati Elfsborgu, dok će Atletik dočekati AZ Alkmar.

Fudbaleri Liona pobedili su na svom terenu Olimpijakos 2:0.

Strelci za Lion bili su Rajan Šerki u 65. i Said Benrahma u 71. minutu.

U sledećem kolu, Lion će gostovati Rendžersu u Glazgovu, dok će Olimpijakos u Atini dočekati Bragu.

U ostalim utakmicama, Ajtraht i Viktorija Plzenj su Frankfurtu odigrali nerešeno 3:3, Braga je na svom terenu pobedila Makabi Tel Aviv 2:1, dok je FCSB kao domaćin u Bukureštu pobedio RFS 4:1.

Ranije danas, Fenerbahče je kao domaćin u Istanbulu pobedio Sent Žiloa 2:1, dok je Rendžers na gostujućem terenu pobedio Malme 2:0.