Arsenal bolji od Šahtjora iz Donjecka, Štutgart pobedio Juventus golom u nadoknadi vremena

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na svom terenu u Londonu Šahtjor iz Donjecka 1:0, u trećem kolu Lige šampiona.

Pobedu Arsenalu doneo je golman Šahtjora Dmitro Riznik autogolom u 29. minutu.

Vezista Arsenala Leandro Trosar promašio je penal u 77. minutu.

Arsenal je četvrti na tabeli sa sedam bodova, dok Šahtjor zauzima 29. mesto sa jednim bodom,

Arsenal će u narednom kolu igrati u Milanu protiv Intera, dok će Šahtjor u Donjecku dočekati Jang Bojs.

Štutgart je na gostujućem terenu u Torinu pobedio Juventus 1:0.

Pobedonosni gol za Štutgart postigao je El Bilal Ture u drugom minutu nadoknade vremena drugog poluvremena.

Gol koji je postigao vezista Štutgarta Deniz Undav u 48. minutu poništen je zbog igranja rukom.

Defanzivac Juventusa Danilo dobio je crveni karton u 84. minutu, nakon što je tri minuta ranije zaradio prvi žuti karton.

Vezista Štutgarta Enco Milo promašio je penal u 86. minutu.

Reprezentativac Srbije u ekipi Juventusa Dušan Vlahović izašao je iz igre u 68. minutu, a zamenio ga je Vasilije Adžić.

Juventus se nalazi na 11. mestu na tabeli sa šest bodova, dok Štutgart zauzima 16. poziciju sa četiri boda.

Juventus će u narednom kolu igrati na gostujućem terenu u Vilnev d’Asku protiv Lila, dok će Štutgart dočekati Atalantu.

Aston Vila je na svom terenu u Birmingemu pobedila Bolonju 2:0.

Prednost Aston Vili doneo je Džon Makgin golom u 55. minutu, a konačan rezultat postavio je Džon Duran pogotkom u 64. minutu.

Aston Vila je prva na tabeli sa devet bodova, dok Bolonja zauzima 28. mesto sa jednim bodom.

Aston Vila će u narednom kolu igrati na gostujućem terenu protiv Klub Briža, dok će Bolonja dočekati Monako.

Sporting iz Lisabona je na gostujućem terenu u Klagenfurtu pobedio Šturm Grac 2:0.

Prednost Sportingu doneo je Nuno Santoš golom u 23. minutu, a konačan rezultat postavio je Viktor Đekereš pogotkom u 53. minutu.

Sporting je treći sa sedam bodova, dok Šturm Grac zauzima 32. mesto bez osvojenog boda.

Sporting će u narednom kolu u Lisabonu dočekati Mančester siti, dok će Šturm Grac igrati na gostujućem terenu protiv Borusije iz Dortmunda.