Đoković u polufinalu mastersa u Šangaju

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se danas u polufinale mastersa u Šangaju, pošto je pobedio 65. igrača sveta Čeha Jakuba Menšika posle tri seta, 6:7, 6:1, 6:4.

Četvrti teniser sveta pobedio je posle dva sata i 19 minuta.

Teniseri su u prvom setu osvajali gemove na svoje servise sve do devetog, kada je Đoković napravio brejk i poveo 5:4. On je u narednom gemu servirao za set, ali mu je Menšik oduzeo servis i izjednačio.

Posle toga osvojili su po gem na svoj servis i odigran je taj-brejk. Đoković je dobro počeo i poveo 3:0, ali je češki teniser uspeo da preokrene i taj deo igre dobije 7:4 i povede u meču.

Đoković je zaigrao bolje u drugom setu, prepustio je protivniku samo jedan gem i izborio treći set.

On je napravio brejk u petom gemu, a posle gema na svoj servis poveo je 4:2, sačuvao je prednost brejka i plasirao se u polufinale.

On će u polufinalu igrati protiv sedmog tenisera sveta Amerikanca Tejlora Frica.

Fric je ranije danas pobedio 66. igrača sveta Belgijanca Davida Gofana 6:3, 6:4.