Flik: Jedina bitna stvar je da smo u polufinalu

Trener fudbalera Barselone Hansi Flik izjavio je da je njegova ekipa ostvarila veliki uspeh plasmanom u polufinale Lige šampiona i da su njegovi igrači, uprkos porazu od Borusije Dortmund u revanš utakmici četvrtfinala, briljantno igrali u dosadašnjem delu sezone.

„Prošli smo dalje i to je bio naš cilj. Fantastično je za klub da bude u polufinalu Lige šampiona. To je veliki uspeh i jako smo srećni zbog toga. Igrali smo protiv sjajne ekipe Borusije Dortmunda, koja je činila život nemogućim za nas. Jedina bitna stvar je da smo u polufinalu“, naveo je Flik, a preneo sajt španskog kluba.

Barselona se plasirala u polufinale Lige šampiona, uprkos tome što je u utorak, u revanš utakmici četvrtfinala, na gostujućem terenu izgubila od Borusije Dortmund 1:3.

Španski klub je u prvoj utakmici dvomeča na svom terenu pobedio 4:0, pa je u polufinale prošao ukupnim rezultatom 5:3.

„Moramo da gledamo pozitivne stvari, a ne negativne. Imamo sjajan tim koji igra briljantno za sada i to je ono što je bitno. Moramo da nastavimo da radimo ono što smo radili. Biće važno osvrnuti se na ovu utakmicu i prihvatiti to što se desilo, ali takođe moramo da gledamo napred, imamo velike izazove ispred nas“, dodao je Flik.

Barselona će u polufinalu Lige šampiona igrati protiv pobednika dvomeča između Intera i Bajern Minhena. Italijanski klub je u prvoj utakmici tog dvomeča na gostujućem terenu pobedio 2:1.

(Beta)

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com