Liverpul i Arsenal ubedljivo do osmine finala Liga kupa

Branilac trofeja u Liga kupu fudbaleri Liverpula plasirali su se večeras u osminu finala tog takmičenja, pošto su na svom terenu pobedili Vest Hem 5:1.

Londonski klub poveo je autogolom Džarela Kuanse u 21. minutu, a domaći su preokrenuli golovima dvostrukog strelca Diogoa Žote, koji je postigao golove u 25. i 49. minutu.

Treći gol za domaće postigao je Mohamed Salah u 74. minutu, a do kraja utakmice dvostruki strelac bio je Kodi Gakpo, u 90. i trećem minutu nadoknade vremena.

Vest Hem je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Edson Alvares dobio drugi žuti karton u 76. minutu.

U osmini finala je i Arsenal, koji je na svom terenu pobedio Bolton 5:1.

Domaći su poveli golom Deklana Rajsa u 16. minutu, a zatim je dva gola postigao Itan Nvaneri, u 37. i 49. minutu. Posle toga gol za Bolton postigao je Aron Kolins u 53. minutu.

U 64. minutu četvrti gol za Arsenal postigao je Rahim Sterling, a konačan rezultat postavio je Kaj Haverc u 77. minutu.