Mančester siti pobedio Vulverhempton golom Stonsa u nadoknadi vremena

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na gostujućem terenu posle preokreta Vulverhempton 2:1, u utakmici 10. kola Premijer lige i vratio se na prvo mesto na tabeli.

Vulverhempton je poveo u sedmom minutu golom Jergena Stranda Larsena, a izjednačio je Joško Gvardiol u 33. minutu.

Pobedu aktuelnom šampionu doneo je Džon Stons u petom minutu nadoknade vremena. Sudija Kris Kavano je poništio gol zbog ofsajda u kome je bio igrač Sitija Bernardo Silva, pošto se nalazio ispred golmana.

Sudija je zatim na poziv iz VAR sobe proveravao situaciju i pregledao snimak na monitoru pored ekrana kako bi utvrdio da li je Silva ometao domaćeg golmana Žozea Sa.

Silva je bio ispred golmana i pokušavao je da se savije i skloni kako ga ne bi ometao. Sudija je posle pregledanog snimka priznao gol Mančester sitija.

Siti je tako neporažen u 31 uzastopnoj utakmici u Premijer ligi, što je klupski rekord – 25 pobeda i šest remija.

Posle šeste pobede Siti je prvi na tabeli sa 20 bodova, dva više ali i utakmicom više od drugoplasiranog Liverpula, koji večeras igra protiv Čelsija.

Vulverhempton je i dalje bez pobede i ima bod na poslednjem mestu na tabeli.