Pobede Atalante i Fejenorda u Ligi šampiona

Fudbaleri Atalante pobedili su večeras na gostujućem terenu u Gelzenkirhenu Šahtjor 3:0, u utakmici drugog kola Lige šampiona.

Atalanta je povela golom Berata Đimšitija u 21. minutu, a prednost je udvostručio Ademola Lukman u 44.

Konačan rezultat postavio je Raul Belanova u 48. minutu.

Šahtjor u Gelzenkirhenu igra utakmice kao domaćin u Ligi šampiona zbog rata u Ukrajini.

Posle dva kola Atalanta ima četiri boda, a Šahtjor bod.

U trećem kolu Atalanta će u Bergamu igrati protiv Seltika, a Šahtjor u Londonu protiv Arsenala.

Fudbaleri Fejenorda pobedili su na gostujućem terenu Đironu 3:2.

Đirona je povela golom Davida Lopesa u 19. minutu, a holandska ekipa izjednačila je u 23. minutu autogolom Janhela Erere.

Fejenord je poveo u 33. minutu kada je strelac bio Antoni Milambo, a zatim je njegov saigrač Ajase Ueda promašio jedanaesterac.

U 51. minutu zbog ofsajda poništen je gol fudbalera Đirone Davida Hancka, a posle toga njegov saigrač Bojan Miovski promašio je jedanaesterac.

Izjednačio je Doni van de Bek u 74. minutu, a pobedu Fejenordu doneo je igrač Đirone Ladislav Krejči, koji je postigao autogol u 79. minutu.

Fejenord je ostvario prvu pobedu u Ligi šampiona ove sezone, a Đirona je pretrpela i drugi poraz.

U trećem kolu holandska ekipa igraće na gostujućem terenu protiv Befike, a Đirona će dočekati Slovan iz Bratislave.