Pobede Engleske i Severne Makedonije u Ligi nacija

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je večeras u Helsinkiju Finsku 3:1, u utakmici četvrtog kola Grupe 2 u Ligi nacija A.

Engleska je povela u 18. minutu golom Džeka Griliša, a prednost je golom iz slobodnog udarca udvostručio Trent Aleksander-Arnold u 74. minutu.

Treći gol za gostujući tim postigao je Deklan Rajs u 84. minutu, a tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Artu Hoskonen.

Engleska ima devet bodova i druga je na tabeli, a Finska je poslednja bez bodova.

U toj grupi igraju večeras Grčka – Irska.

U Ligi nacija C fudbaleri Severne Makedonije pobedili su u Jerevanu Jermeniju 2:0.

Golove su postigli Bojan Miovski u 72. i Isnik Alimi u 85. minutu.

Njihov saigrač Nikola Serfimov postigao je pogodak u šestom minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije gol poništen zbog ofsajda.

Na tabeli Grupe 4 u Ligi nacija C Severna Makedonija je prva na tabeli sa 10 bodova, a Jermenija je druga sa četiri.

U toj grupi večeras igraju još Farska Ostrva – Letonija.

U Ligi nacija D Lihtenštajn je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 protiv Gibraltara, a Malta je kao domaćin ponbedila Moldaviju 1:0.