Pobede Francuske i Nemačke, Mađarska bolja od Bosne i Hercegovine

Fudbaleri Francuske pobedili su danas na gostujućem terenu u Briselu Belgiju 2:1, u grupi 2 „A“ divizije Lige nacija.

Prednost Francuskoj doneo je Randal Kolo Muani golom u 35. minutu iz penala, a izjednačenje Belgiji Lois Openda pogotkom u trećem minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.

Pobedonosni gol za Francusku postigao je Kolo Muani u 62. minutu.

Gol koji je postigao vezista Francuske Manu Kone u 60. minutu poništen je zbog igranja rukom.

Kapiten Francuske Orelijan Čuameni dobio je crveni karton u 76. minutu.

Vezista Belgije Juri Tilemans promašio je penal u 23. minutu.

U drugoj utakmci iste grupe, Italija je na svom terenu u Udineu pobedila Izrael 4:1.

Prednost Italiji doneo je Mateo Retegui golom u 41. minutu iz penala, a vođstvo je povećao Đovani Di Lorenco u 54. minutu.

Gol za Izrael postigao je Mohamed Abu Fani u 66. minutu.

Treći gol za Italiju postigao je Davide Fratesi u 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Di Lorenco pogotkom u 79. minutu.

Italija je prva na tabeli sa 10 bodova, Francuska druga sa devet bodova, Belgija treća sa četiri boda i Izrael poslednji bez osvojenog boda.

Italija će u narednom kolu igrati u Briselu protiv Belgije, dok će Francuska u Parizu dočekati Izrael.

U grupi 3 „A“ divizije Lige nacija, Nemačka je na svom terenu u Minhenu pobedila Holandiju 1:0.

Pobedonosni gol postigao je Džejmi Leveling u 63. minutu, nakon što je istom igraču pogodak u drugom minutu poništen zbog ofsajda.

U drugoj utakmici iste grupe, Mađarska je na gostujućem terenu u Zenici pobedila Bosnu i Hercegovinu 2:0.

Prednost Mađarskoj doneo je Dominik Soboslai golom u 38. minutu, da bi isti igrač postavio konačan rezultat pogotkom u 50. minutu iz penala.

Nemačka je prva na tabeli sa 10 bodova, Holandija druga sa pet bodova, Mađarska treća sa pet bodova i Bosna i Hercegovina poslednja sa jednim bodom.

Nemačka će u narednom kolu u Frajburgu dočekati Bosnu i Hercegovinu, dok će Mađarska igrati u Amsterdamu protiv Holandije.