Pobede Totenhema i Porta, remi Fenerbahčea i Mančester junajteda

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas na svom terenu u Londonu AZ Alkmar 1:0, u trećem kolu Lige Evropa.

Pobedonosni gol za Totenhem postigao je Rišarlison u 52. minutu iz penala.

Defanzivac AZ Alkmara David Moler Vulf dobio je crveni karton u 85. minutu.

Reprezentativac Srbije u ekipi AZ Alkmara Kristijan Belić izašao je iz igre u 46. minutu.

Totenhem je drugi na tabeli sa devet bodova, dok AZ Alkmar zauzima 24. mesto sa tri boda.

Totenhem će u narednom kolu igrati u Istanbulu protiv Galatasaraja, dok će AZ Alkmar dočekati Fenerbahče.

Porto je na svom terenu pobedio Hofenhajm 2:0

Prednost Portu doneo je Tiago Đalo golom u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Samu pogotkom u 75. minutu.

Porto zauzima 15. mesto sa četiri boda, dok se Hofenhajm na 18. poziciji sa tri boda.

Porto će u narednom kolu igrati u Rimu protiv Lacija, dok će Hofenhajm u Zinshajmu dočekati Olimpik Lion.

Fenerbahče je na svom terenu u Istanbulu odigrao nerešeno protiv Mančester junajteda 1:1.

Prednost Junajtedu doneo je Kristijan Eriksen golom u 15. minutu, a izjednačenje Fenerbahčeu Jusef en Nesiri pogotkom u 49. minutu.

Trener Fenerbahčea Žoze Murinjo, koji je ranije vodio Mančester junajted, dobio je crveni karton u 58. minutu.

Fenerbahče zauzima 14. mesto sa pet bodova, dok se Mančester junajted nalazi na 21. mestu sa tri boda.

Fenerbahče će u narednom kolu igrati na gostujućem terenu protiv AZ Alkmara, dok će Mančester junajted dočekati PAOK.

Anderleht je na svom terenu pobedio Ludogorec 2:0, Bešiktaš je na gostujućem terenu pobedio Olimpik Lion 1:0, a Olimpijakos je na gostujućem terenu pobedio Malme 1:0.

Atletik Bilbao je na svom terenu pobedio Slaviju Prag 1:0, Rendžers je na svom terenu u Glazgovu pobedio Steauu iz Bukurešta 4:0, a Lacio je na gostujućem terenu u Enshedeu pobedio Tvente 2:0.