Remi Arsenala i Liverpula

Fudbaleri Arsenala odigrali su večeras na svom terenu u Londonu nerešeno 2:2 protiv Liverpula, u derbiju devetog kola Premijer lige.

Arsenal je poveo golom koji je Bukajo Saka postigao u devetom minutu, a izjednačio je Virdžil van Dajk u 18. minutu.

Novu prednost domaćima doneo je Mikel Merino u 43. minutu, a bod Liverpulu doneo je Mohamed Salah u 81. minutu.

Liverpul je prekinuo niz od četiri pobede u prvenstvu, a posle prvog remija je drugi na tabeli sa 22 boda, bodom manje od prvoplasiranog Mančester sitija.

Arsenal je u poslednje dve utakmice bez pobede i treći je na tabeli sa 18 bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Aston Vila.

Ranije danas, Vest Hem je pobedio Mančester junajted 2:1, Kristal Palas je pobedio Totenhem 1:0, a Čelsi je pobedio Njukasl 2:1.