Remi Atletika i Reala u velikom derbiju španskog prvenstva

Fudbaleri Atletiko Madrida odigrali su večeras na svom terenu nerešeno 1:1 u velikom gradskom derbiju protiv Reala, u utakmici osmog kola španskog prvenstva.

Real je poveo u 64. minutu golom koji je postigao Eder Militao na asistenciju Vinisijusa Žuniora.

Atletiko je izjednačio u petom minutu nadoknade vremena golom Anhela Koree. Pogodak je prvo bio poništen zbog mogućeg ofsajda, ali je posle upotrebe VAR tehnologije procenjeno da igrač Atletika nije bio u nedozvoljenoj poziciji, niti da je igrao rukom.

U devetom minutu nadoknade vremena igrač Atletika Markos Ljorente dobio je crveni karton zbog oštrog starta.

Utakmica velikih madridskih rivala bila je prekinuta u drugom poluvremenu zbog nesportskog ponašanja navijača Atletika.

Oni su posle gola Reala ubacivali upaljače, kovanice i druge predmete na teren i gađali golmana Tiboa Kurtou, zbog čega je sudija Mateo Buskec Ferer prekinuo utakmicu u 69. minutu i poslao igrače u svlačionicu.

Trener Atletika Dijego Simeone i kapiten Koke otišli su do navijača i pozvali ih da prestanu sa incidetima.

Spiker na stadionu pozvao je navijače da se primereno ponašaju i upozorio ih da će utakmica biti prekinuta.

Posle 20-ak minuta utakmica je nastavljena od 69. minuta, a domaći su osvojili bod u samoj završnici.

Real je treći put u prvenstvu odigrao nerešeno i drugi je na tabeli sa 18 bodova, tri manje od vodeće Barselone.

Atletiko je posle četvrtog remija treći na tabeli sa 16 bodova.