Sabalenka osvojila treću uzastopnu titulu u Vuhanu

Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je danas treću uzastopnu titulu na turniru u Vuhanu, pošto je u finalu pobedila sedmu teniserku sveta Kineskinju Ćinven Džen posle tri seta, 6:3, 5:7, 6:3.

Druga teniserka sveta pobedila je posle dva sata i 40 minuta i ostvarila 17. uzastopnu pobedu u Vuhanu. Ona je prethodno trijumfovala 2018. i 2019. godine, a posle toga turnir pet godina nije bio u kalendaru.

Sabalenka je u šestom gemu prvog seta oduzela servis protivnici, prednost brejka je sačuvala do kraja i povela u meču.

Ona je dobro počela i drugi set, napravila je brejk u trećem gemu, ali je Džen odmah vratila brejk i izjednačila.

Kineskinja je zatim u osmom gemu napravila brejk za 5:3, a Sabalenka je vratila brejk u narednom gemu. Teniserke su posle toga osvajale gemove na svoje servise sve do 12. kada je Džen ponovo oduzela servis protivnici, što joj je bilo dovoljno da osvoji drugi set.

Druga teniserka sveta povela je u trećem setu 3:0, prednost brejka je sačuvala do kraja i posle treće meč lopte osvojila drugu titulu u sezoni iz serije 1.000.

Sabalenka je osvojila četvrtu titulu u sezoni, a 17. u karijeri.