Sedam golova Dortmunda, ubedljiva i Barselona u Ligi šampiona

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su večeras na svom terenu Seltik 7:1, u utakmici drugog kola Lige šampiona.

Trostruki strelac bio je Karim Adejemi, koji je postigao golove u 11, 29. i 42. minutu, dok je dva pogotka postigao Seru Girasi, u 40. minutu iz jedanaesterca i u 66. minutu.

Golove za domaće postigli su još Emre Džan u sedmom minutu iz jedanaesterca i Feliks Nmeča u 79. minutu.

Jedini gol za škotsku ekipu postigao je Dajzen Maeda u devetom minutu.

Navijači nemačke ekipe istali su transparente protiv Evropske fudbalske unije: „Uefa mafija“, kritikujući evropsku kuću fudbala da joj je novac važniji od sporta.

Dortmund ima svih šest bodova iz dve utakmice, a Seltik ima tri boda.

U trećem kolu Dortmund će igrati u Madridu protiv Reala, a Seltik u Bergamu protiv Atalante.

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Jang Bojs 5:0.

Dva gola postigao je Robert Levandovski u osmom i 51. minutu, strelci su bili još Rafinja u 34. i Injigo Martines u 37. minutu, kao i fudbaler švajcarske ekipe Mohamed Kamara, koji je postigao autogol u 81. minutu.

Barselona ima tri boda, a Jang Bojs je bez bodova.

U sledećem kolu Barselona će igrati na svom terenu protiv Bajerna iz Minhena, a Jang Bojs će dočekati Inter.

Fudbaleri PSV-a odigrali su na svom terenu u Ajndhovenu nerešeno 1:1 protiv Sportinga iz Lisabona.

Holandska ekipa povela je golom koji je Jerdi Shauten postigao u 15. minutu, a izjednačio je Danijel Bragansa u 84. minutu.

PSV je osvojio prvi bod u Ligi šampiona ove sezone, a Sporting ima četiri.

U trećem kolu Sporting će u Gracu igrati protiv Šturma, a PSV u Parizu protiv Pari Sen Žermena.