Sparta pobedila Salcburg, remi Bolonje i Šahtjora

Fudbaleri Sparte pobedili su večeras na svom terenu u Pragu Salcburg 3:0, u utakmici prvog kola Lige šampiona, koja se od ove sezone igra u novom formatu.

Sparta je povela golom Kana Kairinena u drugom minutu, a prednost domaćina je duplirao Viktor Olatunji pogotkom u 42. minutu.

Konačan rezultat postavio je Ćazim Lači golom u 58. minutu.

U drugom kolu, Sparta će 1. oktobra igrati na gostujućem terenu protiv Štutgarta, dok će Salcburg istog dana dočekati Brest.

U drugoj utakmici, Bolonja i Šahtjor su u Bolonji odigrali nerešeno 0:0.

Najbolju priliku na meču imao je Šahtjor u četvrtom minutu, ali je udarac Georgi Sudakova sa „bele tačke“ odbranio golman Bolonje Lukaš Skorupski.

Bolonja će u drugom kolu 2. oktobra igrati na gostujućem terenu protiv Liverpula, dok će Šahtjor istog dana na svom terenu igrati protiv Atalante.

Ove sezone u najelitnijem evropskom takmičenju odigraće se 189 utakmica, umesto kao do sada 125.

Umesto grupne faze, sa osam grupa po četiri ekipe, klubovi će od sada igrati prema jednoj tabeli. Prvih osam ekipa plasiraće se direktno u osminu finala, a ekipe koje zauzmu od devetog do 24. mesta igraće u baražu za plasman u tu fazu. Ostali će završiti takmičenje.