Totenhem ubedljivo pobedio Vest Hem

Fudbaleri Totenhema su danas na svom terenu u Londonu pobedili Vest Hem 4:1, u osmom kolu Premijer lige.

Prednost Vest Hemu doneo je Mohamed Kudus golom u 18. minutu, a izjednačenje Totenhemu Dejan Kuluševski pogotkom u 36. minutu.

Vođstvo Totenhemu doneo je Iv Bisuma golom u 52. minutu, a uvećao ga je defanzivac Vest Hema Žan-Kler Todibo autogolom tri minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Hjun-Min Son golom u 60. minutu.

Kudus je dobio direktan crveni karton u 86. minutu zbog šutiranja defanzivca Totenhema Van de Vena dok je bio na zemlji i odgurivanja Papa Matara Sara po licu tokom koškanja odmah potom.

Totenhem je šesti na tabeli sa 13 bodova, dok Vest Hem zauzima 14. mesto sa osam bodova.

Totenhem će u narednom kolu igrati na gostujućem terenu u Londonu protiv Kristal Palasa, dok će Vest Hem u Londonu dočekati Mančester junajted.

Totenhem će pre duela sa Kristal Palasom dočekati AZ Alkmar u Ligi Evropa.