Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca u Ligi šampiona

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca plasirali su se u Ligu šampiona, pošto su večeras u trećem kolu kvalifikacione Grupe B pobedili zagrebačku Mladost 9:8 (0:2, 1:3, 4:3, 4:0).

Radnički se sa sve tri pobede i devet bodova plasirao u grupnu fazu Lige šampiona.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Nikola Jakšić sa četiri gola, a dva je postigao Radomir Drašović.

Najefikasniji sa po dva gola u ekipi Mladosti bili su Franko Lazić i Ante Vukčević.

Mladost je mnogo bolje počela utakmicu, a Radnički je postigao samo jedan gol u prvom poluvremenu, posle 12 minuta igre.

Hrvatska ekipa vodila je i 8:3, ali je Radnički posle toga popravio igru, pre svega u odbrani, u poslednjoj četvrtini nije primio gol i posle serije od četiri gola pobedio i u trećoj utakmici na turniru koji je organizovao.

Prethodno Radnički je pobedio BVSC 10:9 i Vuljagmeni 14:13.

Grupna faza Lige šampiona počinje 8. oktobra, a Radnički će igrati u Grupi B u kojoj su još Ferencvaroš, Jadran iz Splita i Dinamo iz Tbilisija.