Vest Hem pobedio Mančester junajted golom iz diskutabilnog jedanaesterca u nadoknadi vremena

Fudbaleri Vest Hema pobedili su danas na svom terenu u Londonu Mančester junajted 2:1, u utakmici devetog kola Premijer lige.

Vest Hem je poveo golom koji je postigao Krisensio Samervil u 74. minutu, a izjednačio je Kazemiro u 81. minutu.

Londonska ekipa pobedila je golom Džeroda Bovena u drugom minutu nadoknade iz diskutabilnog jedanaesterca. Sudija Dejvid Kut prvobitno nije dosudio penal, ali mu je iz VAR sobe savetovano da ponovo pogleda duel fudbalera Junajteda Matejsa de Lihta i domaćeg igrača Danija Ingsa pošto je postojao kontakt.

Sudija je dva minuta gledao snimak pored terena, promenio je odluku i dosudio jedanaesterac, zbog čega su žestoko protestovali igrači i trener Junajteda Erik ten Hag.

Vest Hem je ostvario treću pobedu u ligi i ima 11 bodova na 13. mestu na tabeli, koliko ima i Junajted na 14. mestu posle četvrtog poraza.

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu Njukasl 2:1.

Čelsi je poveo golom Nikolasa Džeksona u 18. minutu, a izjednačio je Aleksander Isak u 32. minutu.

Pobedu Čelsiju na Stamford Bridžu doneo je Kol Palmer u 47. minutu.

On je zatresao mrežu i u četvrtom minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Čelsi ima pet pobeda i 17 bodova na četvrtom mestu na tabeli, a Njukasl koji je nastavio niz bez pobede, zauzima 12. mesto sa 12 bodova.

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su u gradskom derbiju Totenhem 1:0 i ostvarili prvu pobedu u ligi ove sezone.

Jedini gol postigao je Žan-Filip Mateta u 31. minutu.

Njegov saigrač Ebreči Eze postigao je gol u 50. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Kristal Palas je 17. na tabeli sa šest bodova, a Totenhem je osmi sa 13 bodova.