Generalni sekretar Centralnog komiteta Komunističke partije Kine, kineski predsednik i predsednik Centralne vojne komisije, Si Đinping, danas pre podne prisustvovao je simpozijumu privatnih preduzeća.
Simpozijumu su prisustvovali i kineski premijer Li Ćijang i vicepremijer Ding Sjuesijang. Simpozijumom je predsedavao Vang Huning.
Nakon što je saslušao govore predstavnika privatnih preduzetnika, Si je rekao da privatna preduzeća napreduju zajedno sa velikim procesom reformi i otvorenosti, prenosi Kineska medijska grupa (CMG).
Si Đinping je istakao da je privatna ekonomija Kine sada stekla značajne razmere i da zauzima značajno mesto, kao i da ima čvrstu osnovu za promovisanje kvalitetnog razvoja.
U novoj eri i na novom putu, socijalna produktivnost naše zemlje nastaviće da raste, životni standard stanovnika će se stalno povećavati, a reforme i otvorenost će se sveobuhvatno produbiti, posebno zahvaljujući brzom razvoju obrazovanja, nauke i tehnologije, dakle i ogromnoj količini talenata i radnih resursa, rekao je.
Izuzetno veliko tržište od preko 1,4 milijarde ljudi, ukazao je Si, ima ogroman potencijal, otvarajući mnoge nove mogućnosti i pružajući više mogućnosti za razvoj privatne ekonomije.
Socijalistički sistem sa kineskim specifičnostima ima značajne prednosti u mnogim aspektima. Stalno usavršavanje socijalističkog sistema tržišne ekonomije i socijalističkog sistema vladavine prava sa kineskom specifičnošću obezbediće pouzdaniju garanciju ekonomskog razvoja privatnog sektora, dodao je.
Si je naglasio da se neke od trenutnih poteškoća i izazova, sa kojima se suočava ekonomija privatnog sektora, obično javljaju u procesu reformi i razvoja, industrijskoj transformaciji i modernizaciji. Oni su više delimični nego sveobuhvatni, odnosno oni su privremeni, a ne dugoročni i mogu se prevazići.
Si Đinping je naglasio da su preduzeća glavni poslovni subjekti i da je na prvom mestu unutrašnja održivost razvoja preduzeća, koja treba da se koncentrišu na to da postanu jača, bolja i veća preduzeća i da čvrsto ostanu graditelj socijalizma sa kineskim specifičnostima i zagovornici modernizacije u kineskom stilu.
Moramo stalno ići putem kvalitetnog razvoja, pridržavati se osnovnog poslovanja, ojačati industriju, ojačati nezavisne inovacije, modifikovati razvojne prakse, kontinuirano poboljšavati kvalitet, efikasnost i osnovnu konkurentnost preduzeća i nastojati da promovišemo naučno-tehničke inovacije, poboljšamo produktivnost novog kvaliteta i izgradimo modernu industrijsku infrastrukturu, istakao je Si Đinping.
(Beta)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com