Tursko izdanje Globalnog dijaloga „Kina u proleće: Kineske mogućnosti za svet“ u organizaciji Kineske medijske grupacije (CMG), održano je 13. marta u Ankari.
Na događaju je putem video linka govorio zamenik direktora Odeljenja za publicitet CK KPK i predsednik CMG, Šen Haisijung, a prisustvovao je i kineski ambasador u Turskoj, Đijang Suebin.
Šen je rekao da je na ovogodišnja Dva zasedanja, predsednik Kine Si Đinping naglasio potrebu za stabilnim povećavanjem institucionalnog otvaranja i kontinuiranim širenjem prostora za međunarodnu saradnju.
„Poverenje u Kinu dalo je više stabilnosti i izvesnosti svetskom razvoju. Razvoj Kine ne može se odvojiti od sveta, a svetskom prosperitetu je takođe potrebna Kina“, podvukao je Šen.
Šen je rekao da je CMG spremna da podeli mogućnosti kineske modernizacije sa prijateljima širom sveta.
„Pridržavajući se duha zajedničkog rada i međusobnog pomaganja, izgradićemo medijsku platformu za izveštavanje, razmenu informacija i deljenje resursa, podelićemo kinesko iskustvo i mudrost sa svetom, kako bi rezultati modernizacije Kine mogli bolje koristiti svetu“, naveo je Šen.
Ambasador Đijang je rekao da su kineske ekonomske aktivnosti ostvarile održiv napredak i kvalitetan razvoj tokom protekle godine.
Glavni trend ekonomskog razvoja Kine, koji ima za cilj dugoročno poboljšanje, nije se promenio i neće se promeniti u budućnosti. Kina stalno promoviše visok nivo otvorenosti za spoljni svet i nastavlja da poziva zemlje, uključujući Tursku, ukazao je.
(Beta)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com