Novinska agencija Beta predstavila je danas svoj novi projekat „Beta briefing“, a direktorka plasmana i marketinga agencije Beta Zorica Filipović kazala je da se radi o pay wall modelu sajta agencije Beta, koji prati i objašnjava politička i ekonomska dešavanja u Srbiji i regionu, kroz vesti, anallize i biografije istaknutih javnih ličnosti.
„Deo sadržaja na Beta briefingu je dostupan za čitanje besplatno, medjutim forma Beta briefinga je zapravo ‘pay wall’ model. To znači da je veći deo sadržaja dostupan samo korisnicima koji su pretplaćeni ili registrovani na Beta briefing“, rekla je Filipović.
Prema njenim rečima, registrovanim korisnicima dostupno do pet tekstova mesečno, dok pretplatnici mogu izabrati izmedju tri paketa pretplate.
„Organizacije kojima nije dovoljan jedan nalog, koji bi voleli pristup za članove svog tima, imaju tu mogućnost grupne pretplate. To je vrlo kratka forma, gde unesete kontakt podatke svoje firme, pošaljete nam zahtev na koji mi odgovaramo probnim periodom od 30 dana i ponudom sa pretplatom za taj broj naloga“, objasnila je ona.
Direktor USAID-ovog SMS projekta Evan Trejs (Evan Tracz) kazao je da su „veoma počastvovani i ponosni“ što su imali priliku da rade sa agencijom Beta poslednjih „nešto više od godinu dana“ i što su im pomogli da razviju novi Beta Briefing.
„Mnogo nam je bitno da radimo sa Betom jer ona proizvodi mnogo vesti i sadržaja koje koriste mnogi drugi izvori u Srbiji“, istakao je Trejs.
On je, obraćajući se okupljenima, kazao da su svi gosti pristutni jer se „oslanjaju“ na agenciju Beta i „prepoznaju je kao nezavisnu novinsku agenciju, koja je veoma bitan deo srpskog medijskog eko sistema“.
„Zato nam je bitno da radimo sa njima, da im pomognemo da njihove proizvode gurnemo napred, da dosegnu do svoje publike, do nove publike, da prate trendove novih tehnologja i da nadamo se, unovče sve to“, istakao je Trejs.
Direktor agencije Beta Radomir Diklić kazao je da agencija Beta proteklih 25 godina prezentuje servis na engleskom jeziku i distribuciju koja je u toku je sa svetski tehnološkim razvitkom.
„Počeli smo sa mladim momcima, koji su svako jutro trčeći od ambasade do ambasade, od plana do plana, posle toga bio je fax, onda pdf format na kompjuterima, a danas smo srećni da najavimo naš distributivni digitalni sistem“, kazao je Diklić.
(Beta)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com