Navodnu aferu neki već smatraju „fals fleg“ operacijom koja ima zadatak da izvrši pritisak ili da zada udarac predsedniku Trampu i kampanji Republikanske stranke za ove izbore. U tom kontekstu možemo posmatrati i takozvani karavan migranata koji kroz Meksiko pokušava da na silu uđe u SAD, smatra istoričar Saša Adamović.
Kao bomba odjeknula je vest da su, gotovo istovremeno, presretnuti „sumnjivi paketi“, odnosno bombe upućene na adrese Džordža Soroša, bračnog para Klinton, Baraka Obame i Si-En-Ena.
Sumnjivi paket navodno je presretnut pre nego što je stigao u Belu kuću koja je osudila „podle pokušaje napada“ i „zastrašujuće činove“, upozorivši da će odgovorni biti pozvani na odgovornost.
Najdramatičniji trenutak bio je „prenos uživo“ panike na Si-En-Enu, odnosno trenutak kad je program prekinut zbog dojave o bombi. Kad smo već kod šou-biznisa, i višestruki oskarovac Robert de Niro „dobio je bombu“.
Situacija sa bombama koje su poslate na adrese onih koji se smatraju vrhom ledenog brega američke „duboke države“ nekako se zgodno pojavila uoči „međuizbora“ za američki kongres, kaže za Sputnjik istoričar Saša Adamović.
Prema njegovim rečima, izgleda kao da su „bombe“ imale zadatak da skrenu pažnju javnosti sa nekih stvari koje ne idu dobro po američku „duboku državu“ i najverovatnije ih treba posmatrati u sklopu onoga što se trenutno dešava u Americi, odnosno, što se sve vreme dešava u SAD otkad je Donald Tramp pobedio na predsedničkim izborima.
„Nijedna ta navodna bomba, a poslate su gotovo istovremeno na različite adrese, nije eksplodirala niti je, kao što je to bilo u nekim drugim slučajevima, proizvela bilo kakav drugi efekat osim medijskog. Tu priču su dohvatili ne samo mediji američke ’duboke države‘ na čelu sa Si-En-Enom, nego, koliko vidim, tom temom se unosno bave kao da je dirigovana iz jednog centra svi globalistički mediji širom sveta, pa tako i kod nas“, kaže Adamović.
Sagovornik Sputnjika dodaje da nije siguran da će istraga koju sprovodi FBI, koji je jedan od instrumenata „duboke države“ dati ikakve rezultate. A da je FBI instrument „duboke države“ ima dovoljno dokaza, s obzirom kako se postavljao prema Trampu i dok je bio predsednički kandidat i kroz istrage o navodnoj umešanosti Rusije u izbore, a evo dve godine intenzivne istrage i nema dokaza da se tako nešto moglo desiti, dodaje Adamović.
„Navodnu aferu neki već smatraju ’fals fleg‘ operacijom koja ima zadatak da izvrši pritisak ili da zada udarac predsedniku Trampu i kampanji Republikanske stranke za ove izbore. U tom kontekstu možemo posmatrati i takozvani karavan migranata koji kroz Meksiko pokušava da na silu uđe u SAD. Sve su to iskušenja pred kojima se nalazi predsednik Tramp i Republikanska stranka, za koju mnogi analitičari tvrde da je već sada stranka Donalda Trampa“, kaže Adamović.
On dodaje da mnogi analitičari smatraju da je Republikanska partija postala Trampova stranka još od izbora Breta Kavanoa za sudiju Vrhovnog suda, kad su republikanci stali iza predsednikovog predloga.
„Sve to je želja američke ’duboke države‘ da kroz ove ’međuizbore‘ koji su vrlo važni pomogne svojim kandidatima, pre svega Demokratskoj stranci, ne bi li se u samom Kongresu preokrenula situacija i da, u tom slučaju, republikanci izgube većinu koju sada imaju“, zaključio je Adamović.
(Sputnjik)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com