Osnovno javno tužilaštvo u Nišu je s policijom i vatrogascima počelo istragu požara koji je danas pre podne izbio u podrumu jedne zgrade u kojem je poginuo jedan muškarac, a jedan vatrogasac je lakše povređen.
Požar u podrumu zgrade u ulici Branka Krsmanovića ugašen je oko 14.00 sati.
„Uzrok izbijanja požara za sada nije poznat. O uzroku ćemo moći da govorimo kada dobijemo izveštaj sa lica mesta“, rekli su u Osnovnom javnom tužilaštvu agenciji Beta.
Tužilaštvo je, kako su dodali su, naložilo obdukciju tela poginulog, a u Hitnoj pomoći su kazali da je to muškarac od 74 godine koji je iznet iz zgrade „bez vitalnih životnih parametara“, da je pokušana reanimacija, ali bez uspeha.
Rekli su i da su ekipe Hitne pomoći na licu mesta pregledale 20 stanara i jednog vatrogasca zbog lakše povrede glave.
Troje stanara je dobilo pomoć u vidu kiseoničke potpore jer su se žalili na gušenje dimom, a niko nije imao tegobe koje bi iziskivale hospitalizaciju.
Svi stanari su dobili su uput za toksikologiju ako im se pogorša zdravstveno stanje.
(Beta)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com