Američka pita na Haroldov i Kumarov način

Žanr: komedija
Trajanje: 88 min.
Premisa: „Brza“ hrana. „Visoka“ vremena

Glavne uloge:

Džon Čo (John Cho), Kal Pen (Kal Penn), Pola Garses (Paula Garces), Nil Patrik Haris (Neil Patrick Harris), Edi Kej Tomas (Eddie Kaye Thomas), Rajan Relnods (Ryan Reynolds)

Scenario: Džon Harvic (Jon Hurwitz), Hejden Šlosberg (Hayden Schlossberg)
Režija: Deni Lajner (Danny Leiner)

SINOPSIS

Dvojica najboljih prijatelja dvadesetogodišnjaka kreću iz Nju Džersija u neobičnu avanturu tražeći veličanstveni hamburger i Beli zamak. Žele da otvore hamburgerdžinicu i da se obogate. Ono što su naumili ostvariće po svaku cenu i ništa ne može da ih zaustavi na putu do cilja.

O FILMU

Ova komedija urađena je u stilu filmskih hitova „Američka pita“ ili „Van Vajlder“, ali nudi nešto sasvim novo i neviđeno, a izaziva smeh od samog početka.

O GLUMCIMA

Džon Čo (Harold)
Dobrim poznavaocima filma ovaj glumac poznat je po ulozi u tinejdžerskoj komediji „Američka pita“ i „Američka pita, drugi deo“, a zapažene uloge imao je i u „Američkoj lepoti“, „Evoluciji“ i u komediji „Prema zemlji“. Glumio je i u filmovima „Više sreće sutra“, „Solaris“, „Američko venčanje“ i „Veliki debeli lažov“, a američka publika imala je priliku da ga gleda i u nekoliko humorističkih serija na televiziji.

Ovaj mladi komičar poreklom iz Koreje brzo je počeo da postiže brojne uspehe, pa ga je filmska kritika ubrzo prozvala najvrelijom zvezdom njegove generacije. Odluku o preseljenju iz Koreje u Los Anđelos mladi Čo doneo je odmah pošto je upisao englesku književnost na Univerzitetu u Kaliforniji. Najveće angažovanje dobio je u filmu „Američka pita na Haroldov i Kumarov način“, u kome igra glavnu ulogu.

Filmografija: 2003 – American Wedding, 2003 – American Pie 2, 2002 – Big Fat Liar, 2002 – Better Luck Tomorrow, 2001 – Off Centre (TV), 2001 – Down to Earth, 2001 – Amoung Others, 2001 – Pavilon of Woman, 1999 – American Pie, 1998 – Shopping for fangs.

Kal Pen (Kumar)
On je glumac mlađe generacije, filmskoj publici poznat po ulogama komičara u brojnim američkim humorističkim serijama. Njegova karijera krenula je uzlaznom linijom još od 1999. godine, a veliku slavu stekao je u komediji „Van Vajlder“. Četiri godine kasnije Pen postaje jedan od najangažovanijih glumaca u mnogim američkim serijama. Veće uloge poverene su mu u serijama i na televiziji, i to u filmovima „Bafi, ubica vampira“, „Sabrina, veštica tinejdžerka“ i „Svi gradonačelnikovi ljudi“.

U njima je njegov talenat došao do punog izražaja, što mu je kasnije veoma mnogo koristilo. U međuvremenu, on posvećuje veliku pažnju sopstvenom obrazovanju. Upisao je visoku regionalnu školu u Nju Džersiju, a istovremeno i Fakultet umetnosti. Dok je studirao, glumio je na pozorišnim scenama u Njujorku.

Glumačke korake nastavio je i na zapadnoj obali, na Univerzitetu u Kaliforniji. Povremeno glumi u televizijskim serijama, a povremeno na filmu. Veliku slavu stekao je u drami „Freshmen“. Već 2003. godine snima film „American Desi“, pri čemu ga kritika svrstava u red najboljih komičara.

Odmah zatim slede uloge u filmovima „Where“s the Party Yaar?“ i „Love Don“t Cost a Thing“, gde osvaja sve simpatije publike. Ulogom u filmu „Američka pita na Haroldov i Kumarov način“ Kal Pen svrstao se među nekoliko najboljih komičara na svetu.

Filmografija: 2004 – Harold and Kumar go to the white Castle, 2003 – Love don“t cost thing, 2003 – Malibus most wonted, 2002 – National Lampoons Van Wilder, 2001 – American Desi.

Oficijelni sajt:

  • Harold & Kumar Go to White Castle (2004)

    Premijera: 16. decembra 2004. godine, Dom sindikata

    Pratite Krstaricu na www.krstarica.com