Očevi u pelenama

Žanr: komedija
Trajanje: 86 min.

Glavne uloge:

Edi Grifin (Eddie Griffin – „Scary Movie 3“), Majkl Imperioli (Michael Imperioli), Entoni Anderson (Anthony Anderson), Metod Men (Method Man)

Scenario:

Edi Grifin (Eddie Griffin), Dejmon Danijels (Damon Daniels)

Režija: Čeril Danje (Cheryl Dunye)

SINOPSIS

Nerazdvojni prijatelji Dominik (Majkl Imperioli), Loni (Edi Grifin) i Dži (Entoni Anderson) primorani su da svoje burne i bezbrižne živote neženja zamene dugim neprospavanim noćima kao novopečeni očevi onog trenutka kada njihove devojke istovremeno ostanu trudne. Suočeni sa ogromnim izazovima očinstva, neki od njih pokazaće da su dorasli zadatku, dok će drugi pasti na očinskom ispitu.

O FILMU

Od producenata „Mrak filma“ stiže nova urnebesna komedija, po uzoru na film „Tri muškarca i beba“.

O GLUMCIMA

Edi Grifin (Loni, scenarista)
Popularni „stend ap“ komičar koji je svoju karijeru započeo na sceni, da bi ubrzo prešao u glumce odigravši zapaženu epizodnu ulogu u filmu „Deuce Bigalow: Male Gigolo“, koji mu je prokrčio put do prve glavne uloge u filmu „Undercover Brother“ (2002).

Grifinova karijera započela je tako što se odvažio da učestvuje na amaterskoj večeri komičara u lokalnom klubu. Uskoro je razvio prepoznatljiv lični stil koji je pomalo podsećao na klasičnu školu komedije. Dalju potvrdu komičarskog talenta doživljava na nastupima u okviru serije predstava (22 grada) „LA Comic Store“ sa Endruom Dajs Klejom (Andrew Dice Clay). Zatim su usledili nastupi u seriji kuće HBO – „Russell Simmons“ Def Comedy Jam“, i specijalnoj emisiji koja je bila nominovana za „Cable Ace“ nagradu, nakon čega Grifin i počinje da se ozbiljnije bavi glumom.

Uloge u filmovima „The Last Boy Scout“ (1991), „Coneheads“ (1993) i „Jason“s Lyric“ (1994) dovele su do toga da bude angažovan u humorističkoj seriji „Malcom and Eddie“ (1996), nakon čega je učestalo njegovo pojavljivanje u igranim filovima. Posle filma „Double Take“, u kom je glumio pored Orlanda Džounsa, Grifin kao da je bio predodređen za naslovne uloge, a ulogom u filmu „Undercover Brother“ (2002) dokazuje da je osvojio ne samo scenu već i veliko platno. Pored komičarskih sposobnosti, nadaren je i za ples i koreografiju.

Entoni Anderson (Dži, producent)
Rođen je 15. avgusta 1970. godine. Filmografija: „Life“ sa Martinom Lorensom (Martin Lawrence) i Edijem Marfijem (Eddie Murphy), „Liberty Heights“, „Big Mama“s House“ (2000), „Me, Myself and Irene“, „See Spot Run“ (2001), „Romeo mora da umre“ („Romeo Must Die“; 2000), „Prostrelne rane“ („Exit Wounds“; 2001), „Urban Legends: Final Cut“ (2000), „Kingdom Come“ (2001) i „Down and Under“.

Majkl Imperioli (Dominik)
Pre nego što mu je uloga u TV seriji „Porodica Soprano“ („The Sopranos“) omogućila da stekne ime u filmskom svetu, ovaj glumac karakternih uloga igrao je u mnogim filmovima devedesetih godina. Odlučuje da studira glumu u Njujorku, na Konzervatorijumu „Stela Adler“. Na samom početku karijere dobija malu ulogu Spajdera u filmu koji snima Martin Skorseze – „Dobri momci“ (Goodfellas; 1990), da bi 1991. godine zaigrao u filmu Spajka Lija „Jungle Fever“ (1991). Postavši jedan od omiljenih glumaca Spajka Lija pojavljuje se još i u „Malcolm X“ (1992), „Clockers“ (1995) i „Girl 6“ (1996), da bi se na špici filma „Summer of Sam“ (1999) prvi put potpisao kao koscenarista i izvršni producent.

Imperiolijev italijansko-američki šarm dolazi do izražaja i u filmovima „Household Saints“ (1993) i „The Night We Never Met“ (1993), kao i u alegoričnoj priči o vampirima u filmu Abela Ferare „The Addiction“ (1995). Nakon toga, pojavljuje se i u komercijalnim holivudskim produkcijama. Međutim, publika polako počinje da povezuje ime sa Imperiolijevim već puno puta viđenim likom kada dobija ulogu gangstera narkomana koji želi da postane scenarista u popularnoj TV seriji „Porodica Soprano“. Uloga u ovoj seriji, kombinaciji crne komedije, porodične drame i nasilja, omogućila mu je da prikaže širok raspon svojih talenata na ekranu, ali i iza kamere, pošto se dokazuje i kao jedan od scenarista druge sezone prikazivanja serije. Oženjen je i ima dvoje dece.

Metod Men (glumac, izvršni producent)
Kao partner repera/glumca Redmana, Metod Men je takođe bio originalni član hiphop benda „Wu-Tang Clan“ pre nego što je započeo svoju solo karijeru. Učestvujući u dokumentarnom filmu Brajana Robinsa „The Show“ (1995), koji je prethodio pojavljivanju u sopstvenim muzičkim spotovima, Metod Men zvanično postaje glumac kasnih devedesetih, kada se pojavljuje u filmovima „The Great White Hype“, „Copland“ i „Belly“.

Ostvaruje više epizodnih uloga u kojima glumi samog sebe, i to u filmovima svih žanrova, uključujući i „Black and White“ (1999), video-snimak „Backstage: Hard Knock Life“, pojavljivanje u jednoj epizodi dramatične zatvorske serije „Oz“. Nastavlja da niže uloge, glumi u filmovima „How High“ sa Redmanom i „Brown Sugar“ sa Kvin Latifom u 2002. godini.

Muzička podloga koju je stekao baveći se rep muzikom pomogla mu je da se i na drugi način uključi u filmsku mašineriju, i to pišući muziku za nekoliko velikih filmskih hitova od 1990. do 2000, kakvi su: „Batman Forever“, „Space Jam“, „Gone in Sixty Seconds“, „Rush Hour 2“ i „All About the Benjamins“. Rođen je 1. aprila 1971. godine.

Oficijelni sajt:

  • My Baby“s Daddy (2004)

    Premijera: 9. septembar 2004. godine

    Pratite Krstaricu na www.krstarica.com