Za svakog po nešto

Dženifer Lopez doživela je najbolju premijeru u karijeri sa filmom „Maid in Manhatten“. Prethodno je najuspešnije otvaranje imala sa filmom „Ćelija“ („The Cell“) iz 1999. godine.

U želji da odaju priznanje ostalim učesnicima filma, producenti „Sobarice“ pokušavaju da umanje uticaj činjenice da zvezda kao što je J.Lo glumi u filmu. Ali istina je da Lopezovu obožavaju žene, a upravo one činile su 60% publike koja je došla da vidi taj film.

Sa druge strane, muškarci su činili većinski deo publike filma „Zvezdane staze: Nemezis“ („Star Trek Nemesis“). Budžet tog filma bio je iznenađujuće nizak – „samo“ 60 miliona dolara. Izgleda da distributeri od ovog filma očekuju više tek kada izađe iz bioskopa i uđe u video-klubove.

Urbana komedija „Drumline“ donosi priču o jednom bubnjaru. On svira u univerzitetskom orkestru koledža koji većinom pohađaju Afroamerikanci. Shodno tome i ne čudi da je 60% publike činio upravo tamnoputi deo američke nacije.

Film „The Hot Chick“, u kome glavnu ulogu tumači Rob Šnajder (Rob Schneider), nije prošao baš najbolje na blagajnama. Ali to producentsku kuću „Dizni“ nije nimalo rastužilo, jer se ona još uvek oporavlja od fijaska ostvarenja „Treasure Planet“ od pre dve nedelje. Uskoro počinje školski raspust, pa „Dizni“ u tome vidi spas za rejting svojih filmova.

Svi ovi podaci govore nam da se u Americi nalaze razni motivi za snimanje filmova. Očigledno je da se oni prave tako da odgovaraju određenim starosnim grupama, polu ili rasi. Izgleda da je u celoj priči jedinstvena samo boja američkih dolara.

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com