Opasni poslovi

Zaboravite na kaskadere. Neki od najnezdravijih poslova u Americi obavljaju se na bolničkim odeljenjima i u restoranima. Da li i vi spadate u rizičnu grupu?
Na osnovu statistika rada u Americi, nisu samo radnici zaposleni na farmama i policajci izloženi različitim bolestima i visokom riziku od povreda na poslu. U stvari, kod nekih uobičajenih i na prvi pogled benignih profesija zapažen je visok procenat povreda i bolesti koje su toliko ozbiljne da su zbog njih radnici izostajali s posla makar po jedan dan u 2006. godini.
Sledećih osam grupa ljudi spadaju među najugroženije što se tiče povreda i bolesti.
Radnici na građevini. Padovi i problemi sa stalnim krvarenjem najveći su problemi ove grupe radnika.
Administrativno osoblje. Najveći rizik su neprestane povrede i napor usled kucanja, kao i bolesti izazvane udisanjem toksičnih tonera, mastila i drugih supstanci.
Prodavci. Iako prodaja može da deluje kao bezopasan posao, prodavci mogu da padnu s merdevina dok slažu robu, mogu da se istegnu dok tu robu nose do kupaca, a trpe i stalan napor prilikom kucanja izveštaja.
Medicinske sestre, bolničari i čuvari. Ovi radnici mogu biti izloženi svemu, od toksičnih hemikalija u bolnicama i stacionarima do napora pri podizanju teških pacijenata.
Domari i domaćice. Teška kolica koje mnoge domaćice guraju mogu da povrede njihovu kičmu, a razna sredstva za čišćenje koja koriste mogu da uzrokuju alergije i bolesti.
Registrovane medicinske sestre. Podižu teške pacijente, ali trpe i napade članova porodice pacijenta, što može da prouzrokuje mnoge povrede.
Kelneri. Svi oni teški poslužavnici ne mogu sami da se nose. Možda deluje iznenađujuće, ali kelneri neprestano nose i po nekoliko kilograma teške poslužavnike. Nekada ih nose na ramenu, a nekada samo u jednoj ruci.
Stručnjaci za kompjutere. Kucanje nije njihov jedini problem već i samo okruženje u kome rade. Poslodavci ponekad pokušavaju da visoke i krupne ljude smeste u male radne prostore.

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com