Vulkansko i poludrago kamenje u masaži

Verovatno ste već čule da u ponudi spa i wellness centara, a odnedavno i u Prolom banji, postoji i masaža vulkanskim kamenjem. Moguće je da ste se zapitale – masaža nekim tamo kamenjem, o čemu se radi (oni vickastiji verovatno bi odgovorili da to nije neko tamo kamenje, nego vulkansko kamenje i nasmejali se)? Ako želite da saznate nešto više o tome, pružamo vam priliku za to.
Masaža toplim kamenjem u suštini uopšte nije nova; još u dalekoj prošlosti ljudi su verovali da vulkansko kamenje poseduje energiju same srži sveta, pa se u tradiciji drevnih naroda toplo kamenje koristilo u obredima, u dijagnostici bolesti, kao i u lečenju. To se radilo širom sveta – recimo, to su radili drevni Egipćani, kao i američki Indijanci. U čemu je trik? U tome što je toplo kamenje odličan akumulator toplote i prenosilac energije; plus, vulkansko kamenje ima i određena geomagnetska svojstva.
Zbog ovih osobina, masaža toplim kamenjem (ima veće dubinsko dejstvo od obične masaže) odlično oslobađa od napetosti u mišićima, veoma pomaže kod loše cirkulacije, odlično se pokazala kad se radi o reumatskim stanjima, bolovima u leđima, ali i u ublažavanju anksioznosti, nesanice i depresije, kao i drugih psihičkih stanja gde je toplota od povoljnog uticaja. Ipak, to ne znači da je dovoljno da samo ugrejete kamenje i rasporedite ga po telu, mada bi vam to moglo prijati; za masažu toplim kamenjem je veoma važna obučenost terapeuta (zato je, kao i uvek kad idete kod terapeuta, dobro raspitati se o njegovim ili njenim kvalifikacijama, a nije loša ideja ni otići kod nekoga po preporuci).
Kako izgleda sama masaža? Traje 90 minuta, a u toku nje upotrebljava se set od 89 vulkanskih i poludragih kamenova. Tokom masaže terapeut odabira kamenje prema delu tela koji masira. Ako se bojite da bi vas masaža kamenjem mogla ozlediti, nema potrebe za tim; kamenje je glatko i zaobljeno da bi lakše klizilo po koži, a temperatura na koju je zagrejano (47 stepena Celzijusa) nije dovoljno visoka da bi vas opekla.
Zagrejano kamenje postavlja se na određene tačke preko kojih deluje na vitalne funkcije. Dok kamenje deluje, terapeut blago masira druge delove tela, kako bi se dejstvo toplog kamenja prenelo i na njih. U masaži se koristi i ulje iz semenki grožđa, koje neguje i hrani kožu, a uz to omogućava i da kamenje lakše klizi po koži.
Na kraju tretmana upotrebljavaju se neobrađeni poludragi kamenčići – njih sedam, koji se po tačno utvrđenom redosledu postavljaju na čakre (energetske tačke na telu). Ovi kamenčići deluju svojom svetlošću i bojom, a svrha im je da upiju negativnu energiju iz svih čakri u kojima se eventualno nalazi. Dok ležite sa poludragim kamenovima na telu, možete uživati i u opuštajućoj muzici. U svakom slučaju, veoma prijatno i opuštajuće iskustvo.

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com