Jezivi prizori na kruzerima zarobljenim širom sveta

Na desetine hiljada radnika zarobljenih na kruzerima usled pandemije korona virusa postalo je očajno, tako da su u poslednjih 10 dana neki od njih izvršili samoubistvo, a neki su započeli štrajk glađu kako bi se domogli kopna, a potom i svojih kuća.

Od 2. maja, kada je počeo, niz smrtnih slučajeva se ne prekida.

Dva zaposlena izvršila su samoubistvo, jedan je pao sa palube kruzera Rojal Karibijen „Jewl of the Seas“ u okean pod još nerazjašnjenim okolnostima, a poslednji je umro pre tri dana, kako u kompaniji kažu, prirodnom smrću.

„Jedan muškarac ubio se na brodu “Karnival briz“ koji je krenuo s Bahama u Evropu, a 39-godišnja Ukrajinka skočila je sa “Regal Princes“. Istog dana umro je još jedan zaposleni, ali pod prirodnim okolnostima. Radio je na Rojal Karibijen Marines of the Seas“, pišu američki mediji.

U međuvremenu, 14 članova posade stupilo je u štrajk glađu na drugom Rojal Karibijen kruzeru „Navigator of the Seas“.

„U ovom trenutku osećamo se kao da smo svi taoci“, rekao je jedan član posade na brodu koji je usidren u Majamiju.

„Kompanija treba da shvati da nismo kutije sa hranom sa kojom se može raditi bilo šta“, prenose mediji.

Industrija krstarenja teško je pogođena epidemijom korona virusa i svi kruzeri su usidreni od 13. marta.

Dok su se putnici i pored brojnih teških okolnosti iskrcali, hiljade radnika zarobljeno je na okeanu, između ostalog i usled birokratskih začkoljica.

Samo u američkim vodama usidreno je i dalje više od 100 brodova sa 70.000 članova posade, potvrdila je američka obalska straža AFP-u prošle sedmice.

Samoubistva na kruzerima nisu retkost ni u normalnim okolnostima, a bilo je slučajeva da su ih počinili i ljudi iz Srbije, Crne Gore …

(Tanjug)

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com