Neretko se postavlja pitanje da li je moguće preko interneta, bez fizičkog kontakta, prevariti osobu s kojom ste. U nekim situacijama ispadne da uopšte nije bitno da li je to stvarno varanje – loše je u svakom slučaju.
Konretan primer: slučajno uhvatite partnera ili partnerku da ćaskaju s osobama suprotnog pola (osobama koje im nisu rođaci, prijatelji, nikad ih nisu sreli uživo) preko interneta. Tačnije, oni to nazivaju "samo ćaskanje". Kad ih pitate zašto to rade, kažu da im je bio potreban neko s kime bi razgovarali (a vi?). Nemaju konkretan odgovor na vaše pitanje zašto vam nikad ništa nisu rekli o tim razgovorima. Dodatno vam smeta to što su te osobe s kojima ćaskaju upoznali preko sajtova za upoznavanje i druženje, i na tim sajtovima su za sebe napisali da nisu u vezi (na pitanje zašto su to napisali odgovaraju da je to zato da bi se više ljudi zainteresovalo za razgovor s njima).
Ako im nekom drugom prilikom postavite pitanja u vezi s tom njihovom aktivnošću, moguće je da dobijete nešto drugačije odgovore. Recimo, kažu da vam ništa nisu rekli jer nemaju poverenja u vas, možda oni vas pokušavaju da uhvate u prevari, ili već nešto slično, što vam se nimalo ne sviđa niti vam se čini bezazlenim druženjem. I još, uopšte ne shvataju zašto vama cela ta stvar smeta (zato što vas lažu i kriju stvari od vas, zato što vam daju bezvezne odgovore, zato što radije pričaju s nepoznatima nego s vama…), i insistiraju da to što oni rade nije neverstvo.
Neko bi ovakvu situaciju opisao kao emocionalno neverstvo, ukoliko je tačno da nikakvog susreta uživo nije bilo. Bez obzira na to da li se ovakva situacija može opisati kao neverstvo, u takvom odnosu postoji veliki problem u komunikaciji između partnera, kao i nedostatak međusobnog poštovanja. A svakako da boli kad je voljenoj osobi neka tamo nepoznata osoba s kojom ćaska preko interneta važnija nego vi. Sutra pročitajte šta možete pokušati u takvoj situaciji – nije da odmah prekidate vezu.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com