Da li da ga pozovem?

Zdrav razum vam govori da ne treba da ga zovete često nakon prvih sastanaka. No, ako shvatite kako muškarac razmišlja, možete okrenuti njegov broj bez straha od toga da ćete tako ugroziti šanse za razvoj ozbiljne veze.

1. Ne zovite ga ako ste uznemirene zbog njega

To je uobičajena greška. Ako imate potrebu da podelite svoja osećanja, bolje pozovite prijateljicu – osetićete olakšanje. Ne zaboravite da muškarci imaju drugačije instinkte od žena.

2. Ne zovite da biste postavile neželjena pitanja

Takvo pitanje je, na primer: „Zašto me nisi pozvao?“ Žene se stalno žale zbog toga što ih muškarci ne zovu, a muškarcima smeta što žene imaju potrebu da pričaju o vezi. Tim pitanjima nećete dobiti potvrdu koja vam treba. Ne opterećujte ga pozivima da biste razgovarali o onome što njemu ne prija. Kao što i žene posebno cene muškarce koji umeju da ih pozovu samo da bi rekli kako su se dobro proveli, i muškarca će ohrabriti poziv iz koga će shvatiti da je ona zadovoljna. Zovite da biste podelili dobre emocije, a ne da biste pitale nešto kao: da li viđa neku drugu; da li se dobro proveo sinoć; da li je zauzet ove nedelje.

3. Kad ga pozovete, budite pozitivne

Neka shvati da se dobro osećate, ali ne pitajte ga kako se on oseća – to ga već podseća na ženinu potrebu da analizira vezu. Dovoljno je da kažete: „Zaista mi se dopao film. Sjajan je! A tek ona scena…“ ili: „Danas sam se setila onoga što si pomenuo sinoć. To zaista ima smisla.“

4. Ne nudite savet

Čak i ako pomislite da bi mu vaš savet izuzetno koristio, dobro razmislite pre nego što mu ponudite pomoć koju nije tražio. Muškarac voli da se oseća kao neko ko može pomoći ženi. Kad shvati da žena njemu nudi više nego što on daje njoj, može pomisliti da ga pritiska; može izgledati kao da vam je suviše stalo da pridobijete njegovu zahvalnost; čak ga možete uvrediti.

5. Zatražite pomoć

Međutim, ako vi budete zatražili pomoć od njega, shvatiće to kao kompliment. Dakle, umesto da ga pozovete na sastanak, pozovite ga i zamolite ga da vam pomogne oko nečega. Idealno bi bilo da to bude nešto praktično, a ne romantične prirode: „Hoćeš li, molim te, pročitati članak koji pišem? Zanima me šta misliš o njemu“, ili: „Možeš li mi pomoći da ukapiram neke stvari oko svog videa?“ Ako osetite da vam treba njegov savet, slobodno ga zatražite. Ukoliko se ne budete složili s onim što vam kaže, dozvolite mu da ostane čistog obraza; dovoljno je da kažete: „Nisam o tome razmišljala na taj način. Hvala na savetu.“ U ovakvim slučajevima pružate mu šansu da se pokaže kao prijatelj, ali što je još važnije – kreirate situaciju u kojoj on može da pomogne vama. Na taj način postajete mu sve privlačniji.

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com