Raskid s osobom koju ste nekad voleli, koju možda još uvek volite, nikada nije niti može da bude lak. Ipak, jeste moguće poneti se s poštovanjem i pokušati da agoniju ne produžavate niti pojačavate bespotrebno – evo nekih predloga kako to da postignete.
U prethodnom tekstu pomenuli smo da ne treba previše razmišljati o tome da li ćete ostati prijatelji nakon raskida ili ne, kao i da treba više pažnje obratiti na iskrenost nego na nežnost i ublažavanje. To ne znači da treba od uskoro bivšeg ili bivše napraviti neprijatelja. Treba biti iskren, ali ne i grub, sarkastičan, praviti "tešku dramu" od svega. Pokažite poštovanje i nemojte odbiti da odgovorite na potpuno legitimna pitanja. Trudite se da budete iskreni, čak i ako vam iskrenost izaziva nelagodu.
Posle raskida, potrudite se da se držite dalje od te osobe, onoliko koliko je moguće. Ukoliko je ranije mogla da vas "cima" za bilo šta, to je, moguće, doprinelo tome da dođe do raskida ako vas je stvarno zivkala svaki čas – nema razloga da nastavljate s tim. Naprotiv, izbegavali ste obaveze? Nastavite s izbegavanjem, ovog puta kompletno; ako ste ranije bili neodgovorni, situaciju nećete popraviti ako tek posle raskida počnete redovno da odgovarate. Nakon raskida, najbolje je distancirati se sve dok ne prebolite raskid, sve dok oboje ne postanete ponovo sposobni za nekakav odnos, prijateljski ili nešto više – a moguće je da nikada nećete oboje biti sposobni za takav odnos, i tada je dobro zadržati distancu.
Boleće. Osim ako u vezi nije bilo osećanja, svakako će boleti, ma šta vi učinili. Zato je najbolje to obaviti brzo i s poštovanjem, a zatim pružiti sebi vreme da rane zacele.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com