Nestvaran broj žena redovno proverava telefone svojih partnera, da li ste među njima?

Da li vam se nekada dogodilo da posumnjate u partnera? I ako jeste, šta ste uradili? Logično je da, kada sumnjate, prvo potražite dokaze. Ali, na koji način to radite?

Retko ko, kada vara, to radi baš očigledno i zato su šanse, da strana, koja sumnja da je prevarena, pronađe dokaze na osnovu ponašanja, minimalne.

U takvim slučajevima, onaj ko sumnja da je prevaren, pokuša da pristupi informacijama koje se nalaze u telefonu ili računaru.

Istraživanje koje je obavljeno pokazuje da su žene, u odnosu na muškarce, mnogo sumnjičavije i da veruju da je jedino trajan nadzor recept za sigurnost u svoju vezu, a najveći deo njih ne staje na porukama, već proverava sve kontakte na mobilnim telefonim partnera.

Ovo istraživanje je, takođe, pokazalo da više od trećine žena čitanje poruka svog partnera, ukoliko sumnjaju da ih vara, smatra prihvatljivim.

Čak 37 posto žena je priznalo da uvek čitaju sve poruke svog partnera, dok muškarci imaju manju potrebu za špijunažom, pa tako 29 posto njih čita poruke svojih devojaka. Pored ovoga, proverava se i Fejsbuk profil, kao i nalozi koje partneri imaju na ostalim društvenim mrežama.

Takođe je primećeno i da je ovakvo ponašanje češće primećeno kod mladih osoba, jer 36 posto ljudi, starosti između 18 i 35 godina, ovakvo ponašanje smatra prihvatljivim, dok samo 26 posto njih, starosti iznad 55 godina, smatra to isto.

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com