Danas nije nikakva retkost, ni kod nas ni u svetu, upoznati nekog preko interneta i imati lepu vezu s tom osobom. Ipak, ne žele svi da priznaju da su se na taj način sreli, najčešće zbog straha od reakcije okoline.
Prema jednom istraživanju (nažalost, nije sprovedeno kod nas, bilo bi zanimljivo videti rezultate iz naše sredine) 47% onih koji su se upoznali preko interneta to otvoreno priznaju, i ne vide u tome nikakav problem. Smatraju da je to jedan od boljih načina upoznavanja, da ih to predstavlja kao ljude koji su otvoreni prema novom, hrabri, inventivni. I bolje im zvuči nego, recimo, da kažu da su partnera ili partnerku upoznali u nekom noćnom klubu – šta, bili su pijani, i ta osoba im je zapala za oko? Ne zvuči obećavajuće.
Ovakav otvoren pristup dobar je za one koji imaju samopouzdanja, ne stide se sebe ni onoga što rade, znaju šta hoće i kako do toga da dođu. Ono što je bitno, ako ćete otvoreno reći ljudima da ste voljenu osobu upoznali preko interneta, jeste to da o tome ne pričate s prizvukom izvinjavanja, kao da u takvom načinu upoznavanja ima nečega lošeg, kao da se stidite toga. Govorite o tome kao o nečemu normalnom, što u suštini i jeste – internet dobrim delom služi za komunikaciju.
Prema tom istom istraživanju, 41% ljudi koji su partnera ili partnerku upoznali preko interneta bira kome će to reći, a kome će reći nešto drugo. Naime, ima onih kojima je upoznavanje preko interneta za očajnike, naslušali su se priča o svakakvim perverznjacima koji tamo vrebaju neoprezne (kao da takvih nema svuda), i takva vrsta poznanstva im odmah zvuči kao nešto negativno, i postavljaju neprijatna pitanja u vezi s tim ili sumnjičavo gledaju tog partnera ili partnerku; nekada maltene kao da očekuju da izvede nešto perverzno tu pred njima, ili da izvuče nož i počne da se ponaša kao manijakalni ubica iz horor filma.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com