Kravata je važan deo muške garderobe, koji može da doprinese izgledu, ali isto tako može i da pokvari kompletan utisak. Ukoliko želite imidž savremenog poslovnog muškarca, idite na sigurno – kombinujte svetliju kravatu uz tamnije odelo i obrnuto. To je potez koji vas ne može udaljiti od željenog cilja.
Ako se ipak odlučite za kravatu s desenom, najbolje je da uz nju odaberete neko jednobojno odelo. Kada su odelo i kravata u istoj boji, nije loše da kravata ipak bude za nijansu-dve svetlija. Poznati stilisti često ističu da je kravata s kašmir šarama istovremeno i hit i aut, a za one koji nemaju pravu meru nošenje ove kravate nije preporučljivo. Kako bi se izbegla govorkanja o tome kako ne umete da se obučete, bolje je da se opredelite za model s diskretnim šarama na jednobojnoj, tamnoj osnovi. Svima onima koji žele da budu viđeni kao predstavnici „stare škole“, ili muškarci koji znaju šta hoće, preporučuje se nošenje pamučnih kravata s ripsanim tkanjem i dijagonalnim prugama. Ove modele najčešće nose uspešni poslovni ljudi i političari. Što se tiče jednobojne svilene kravate, s istim ili različitim geometrijskim motivima, stvar je ista kao i ranije – idealna je za sve prilike; jedini uslov je da odgovara bojama i šarama na košulji ili odelu. Svom izgledu uvek možete da date svečaniji ton ukoliko se odlučite za model s diskretnim tufnama.
U početku su kravate predstavljale simbol vernosti koji su devojke poklanjale mladićima kada su odlazili u rat, ali je ovaj detalj ubrzo postao moda među buržoazijom kao simbol kulture i elegancije. U Englesku ju je doneo Čarls Drugi po povratku iz izbeglištva, a deset godina kasnije nosili su je u celoj Evropi i Americi. Od tada se kravata nosi širom sveta, a poslovni sastanci i svečanosti su nezamislivi bez nje.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com