Koliko brinete?

Svi ćemo se složiti da preterivanje nije poželjno šta god da radimo. Neumerenost u jelu, u piću, u pristupu poslu, u želji da se stvori karijera i ostvare sve ambicije… Da li previše brinete? Jeste li prenapeti ili potpuno flegmatični? To nije nimalo nevažno pitanje za analiziranje sveukupnog odnosa prema životu. Svakome od nas se nekada dogodilo da je zakasnio na važan sastanak. Jasno je da se danas bilo koja vrsta kašnjenja ne toleriše i da se tumači kao neprofesionalnost, ali ako ste već izgradili imidž pouzdanog saradnika ili osobe koja ne kasni, ne bi trebalo previše da brinete. Na kraju krajeva, ne može se svaki trenutak u životu predvideti.
Pre svega, ne treba se previše trošiti na razmišljanje o tuđem raspoloženju; čitav život bismo mogli da potrošimo na to, a nekima od nas je promena raspoloženja karakterna osobina. Važno je da vi budete uvereni u ispravnost svojih postupaka. Večiti perfekcionizam ponekad može skupo da košta, a pitanje je da li imate adekvatna sredstva da platite tu previsoku cenu. Bez obzira na sve pozitivne efekte koje proizvodi vaša potpuna preciznost i tačnost, da li ste ikada razmišljali o tome koliko energije vam sve to oduzima, posebno kada je reč o nekim manje-više perifernim stvarima. Kao što je već rečeno, život se ne može ni predvideti ni izrežirati. Po Marfijevom zakonu, najlošije stvari nam se dešavaju onda kada im se najmanje nadamo. Zbog toga bi bilo dobro da budete mudriji od okolnosti. U tome i leži tajna uspeha.
Da li se ponekad osećate kao tempirana bomba? Odahnite malo i relaksirajte se. Nađite zlatnu sredinu, procenite šta je ono zbog čega zaista treba da se brinete. Onda ni vest o apokalipsi neće moći da vas pomeri iz vaše udobnosti, koju ste brižljivo i s mnogo pažnje stvarali za sebe.

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com