Kada je u pitanju komunikacija imeđu polova, nesporazumi koji se i u najstabilnijim vezama pre ili kasnije dogode mogu nastati povodom mnogih tema: ljubav, ljubomora, udeljivanje komplimenata, gestovi koji ženama mnogo znače, a na koje mi ponekad ne obraćamo dovoljno pažnje. Scenario je uvek isti: mi nešto govorimo, a one razumeju ono što njima u datom trenutku najviše odgovara. Plastičan primer: vi kažete: "Dozvoli da ti pomognem", a ona čuje: "Ne verujem da to možeš sama da uradiš!"
Razlog ovakvog nesporazuma je jednostavan. Budući da je džentlmensko ponašanje gotovo sasvim zaboravljeno, današnje žene često nervira kada im muškarci nude pomoć u situaciji za koju veruju da je drže pod kontrolom. Da li to znači da im ne treba uopšte više nuditi pomoć i da se valja pomiriti s činjenicom da su viteški dani deo davne prošlosti? Ne, ali ne treba ni skakati i nuditi pomoć tek tako. Umesto nuđenja pomoći praktičnije je pitati da li joj je pomoć potrebna, a zatim zdravorazumski prihvatiti njen odgovor kakav god on bio. Slična situacija je i s davanjem komplimenata. Zvuči neverovatno, ali često je upravo tako. Vi joj sasvim neočekivano kažete nešto lepo, a ona automatski pomisli da osećate neku vrstu krivice, zbog čega sada ulagivanjem pokušavate da joj skrenete pažnju s problema. Ukoliko inače niste od onih koji svoju dragu stalno obasipaju komplimentima i ljubavnim izjavama, nemojte to iznenada početi da radite jer će ona s pravom početi da sumnja.
Uopšte uzev, sa ženama je situacija uvek ili-ili. Dakle, ili priznajte da nemate nameru da joj pomažete ni oko čega (uostalom, izborile su se za emancipaciju i ravnopravnost polova), ili joj stalno delite komplimente. U oba slučaja ne bi bilo loše da iskreno porazgovarate o problemu u komunikaciji koji ume da nastane onda kada mu se niko ne nada.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com