U pristupu sređivanju ormana u kojem držite svoju odeću najvažnije je da imate sistem, i to onaj koji vam se čini najpraktičnijim. Odeću možete da složite po vrsti (pantalone, majice, košulje), po nameni (za posao, za slobodno vreme, svečana) ili prema boji. Najbolje je ipak da je složite po vrsti i boji. Nastojte da odeća koja čini neku odevnu kombinaciju bude i složena zajedno. Najvažnije je da sezonsku i ostalu odeću koju najčešće nosite stavite na dohvat ruke. Gornje police koristite za odeću iz prošlih sezona i onu koju ređe nosite. Bilo da su vaši džemperi i prsluci od vune, kašmira, pamuka ili mešavine navedenog, uvek ih u ormar vraćajte složene jer će inače izgubiti oblik.
Takođe, ne preterujte s trpanjem – na jednoj polici neka bude najviše pet komada odeće. Fioke punite redom kojim se oblačite: donji veš i čarape stavljajte u gornju, a majice, košulje i pantalone u donju fioku. Ako u ormaru nemate posebne vešalice za karate i kaiševe, i njih stavite u fioku, ali složene u spiralu. Odela stavite na kvalitetne drvene vešalice s proširenom potporom za ramena. Umesto da pantalone samo prebacite preko obične vešalice, što može da ih zgužva, kupite posebne, s držačima upravo za njih. Svaka tri meseca ih nosite na hemijsko čišćenje, osim ako se ne isprljate i pre toga. Na hemijsko čišćenje uvek istovremeno nosite i sako i pantalone kako se ne bi habali različitom brzinom. I nikada ne peglajte odelo kao što peglate košulju jer će se na nekim mestima "uglancati" i početi da se sjaji.
Košulje uglavnom okačite na vešalice, ali nekoliko košulja ostavite složene na polici kako bi vam uvek bile pri ruci za putovanje. Za kraj, svoju odeću dobro zaštitite. Mirisne vrećice, ulošci i drugi osveživači vazduha pomažu da se u odeću ne uvuče neprijatan miris koji je posledica svakodnevnog nošenja.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com