Nova opasna igra pojavila se na društvenim mrežama, a ona podrazumeva da tinejdžeri odu od kuće na minimum 48 sati, kako bi zabrinuti roditeliji prijavili njihov nestanak!
Društvene mreže opet su se pokazale kao pogodno tle za razvijanje opasnih trendova, pogotovo kod onih koji su još nedovoljno zreli da ih koriste. Kako je objašnjeno, cilj je da dete nestane iz kuće dovoljno dugo da nestanak bude prijavljen, a što je duže odsutno i što se roditelji više nerviraju, dobiće više bodova.
„Koliko sam informisana, po internetu je aktuelan neki ’48 sati izazov’, koji tinejdžeri ‘igraju’, pa odu od kuće, ne bi li se prijavio njihov nestanak. Molim vas, skrenite pažnju (deci) kolika je to glupost, da ne traumiraju roditelje i da ne daju manijacima prostora da neko stvarno nestane“, piše u objavi upozorenja na Fejsbuku, koja se proširila i na drugim mrežama, prenose mediji.
Pravila
Pravila igre ohrabruju dete da pobegne od kuće i nestane na dva dana. Ovaj bolesni viralni trend takođe daje dodatne poene za svaku objavu na društvenim mrežama dok deteta nema.
Dakle, poželjno je da roditelji i prijatelji budu van sebe i da objavljuju zabrinute poruke i mole za pomoć kako bi pronašli svoje dete. Kada ispune zadatak, deca se vraćaju kući, a roditelji, srećni što im je dete živo, prelaze preko svega.
Postoji godinama
Upozorenje o ovoj igri počelo je da kruži internetom još u oktobru 2017, a po svemu sudeći ovaj bizarni i opasni izazov ponovo postaje popularan. Još tada je pisano o slučajevima dece koja su u inostranstvu nestajala usled „igranja“ ovog izazova. Međutim, prema određenim navodima, u pitanju je varijacija igre koja je pre nekoliko godina postojala u zapadnoj Evropi, a koja je trajala 72 sata.
– Ako je ovo tačno onda objasnite svojoj deci da ovakve stvari nisu zaj***cija i da vrlo lako može da se desi da neko dete nestane zbog ovog idiotizma. Da ne govorim o malim mestima gde bi moglo doći do nedostatka ljudstva ili resursa, što bi lako prouzrokovalo ozbiljnu tragediju – napisao je jedan korisnik društvenih mreža.
Da li i to opasna igra Momo?
Kako je neko objasnio, deca to ne rade samo iz šale, nego im stižu preteće poruke, da to moraju da učine.
Poruke sadrže sliku žene „iz horor igrica“, a ako se usprotive, biće kažnjeni. Međutim, ovo objašnjenje aludira na igru Momo, a za sada slučaj ove konkretne igre još nije registrovan kod nas.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com