Kina pokrenula klaud platformu za deljenje dostignuća daljinske detekcije

Kina je 22. novembra pokrenula otvorenu klaud (oblak) platformu kako bi javnosti omogućila niz usluga primene informacija iz oblasti svemira, uključujući podatke o daljinskoj detekciji.

Otvorena klaud platforma GEOVIS osmišljena je da podrži oblasti poput pametne poljoprivrede, zaštite životne sredine, urbanog planiranja, praćenja saobraćaja i upozorenja na prirodne katastrofe, piše Sinhua.

Platforma je dizajnirana da smanji prepreke za korisnike u pristupu uslugama iz oblasti svemirskih informacija. Takođe su predstavljeni neki uobičajeni proizvodi za daljinsku detekciju ključnih parametara, kao što su ekologija vegetacije, vodni resursi, zemljište i atmosfera.

U poslednjih nekoliko godina, Kina je poslala više satelita u orbitu i postigla kontinuirani napredak u metodama posmatranja, poput visokorezolucionog sistema za posmatranje Zemlje. Istovremeno, sposobnost prikupljanja podataka daljinskom detekcijom i bogatstvo dostupnih resursa značajno su poboljšani.

Tehnologija satelita za daljinsku detekciju osnažuje brojne industrije svojom jedinstvenom sposobnošću pokrivanja prostora i vremena, kao i prikupljanjem visokopreciznih informacija.

Uz sveobuhvatnu formaciju sistema za posmatranje Zemlje, koji čine kopneni, meteorološki i pomorski sateliti, kineski sateliti za daljinsku detekciju dostigli su globalno napredni nivo u pogledu kvantiteta i kvaliteta.

Do kraja 2022. godine Kina je imala 294 civilna satelita za daljinsku detekciju u orbiti, od kojih su 189 bili komercijalni sateliti, što čini više od 60 procenata. Komercijalni sateliti za daljinsku detekciju postali su glavni deo kineskih civilnih satelita za daljinsku detekciju.

(Beta)

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com