Samsung očigledno pokušava da zavlada touchscreen svetom mobilnih telefona. Ipak, ovaj touchscreen model je nešto drugačiji od njihovih prethodnih modela. Razlikuje se po takozvanom resistive ekranu – sada imamo olovčicu kojom možemo da "pipkamo" po njemu, a ne samo prste. A tamo gde ima olovaka, ima i prepoznavanja rukopisa. Iako prepoznavanje rukopisa ipak nije uobičajen način unosa podataka, to će se možda promeniti s modelom mobilnog telefona Samsung S5230 Star.
Ta opcija fukcioniše veoma dobro, s tek ponekim netačnim slovom. Ima i dve dodatne mogućnosti – tradicionalnu onscreen alfanumeričku tastaturu i potpunu QWERTY tastaturu. Samsung je dobro iskoristio veliki ekran osetljiv na dodir, koristeći sada već popularni TouchWiz interfejs. To je u stvari zanimljiv način na koji komunicirate s telefonom, a i malo je poboljšan u odnosu na pređašnje modele. Prvo, nema samo jedan, nego tri standby ekrana. A to znači da svaki od tih ekrana možete zatrpati različitim stvarčicama, pa u teoriji možete napraviti jedan ekran za dopisivanje, jedan za muziku i još jedan za slike. Svakom standby ekranu možete staviti njegovu ličnu pozadinu (i pod tim se i zaista misli na wallpaper).
Muzički plejer ima sve: sve pesme koje dodate izlistavaju se po albumima, nazivu izvođača, kompozitora ili žanru; automatske plej liste kreiraju se od najčešće reprodukovanih ili nedavno dodatih pesama, a možete i sami napraviti svoju plej listu. A zahvaljujući DNSe-u, slušanje muzike je odlično. DNSe (Digital Natural Sound engine) je nešto što Samsung ubacuje u mnogo svojih proizvoda, od DVD plejera, preko TV-a i MP3 plejera do mobilnih telefona. To je stvarčica koja ima tri tipa reprodukcije muzike nezavisno od ekvilajzera – takozvani widening, dynamic i surround zvučni efekti.
Mobilni telefon naoružan je kamerom od 3,2 megapiksela, bez autofokusa, ali s detekcijom osmeha. Možda neće osvojiti nagradu za najbolju sliku, ali to ne bi trebalo da vas obeshrabri. Za njegove mogućnosti, slike su dovoljno dobre. A razmenu slika je najbolje obaviti preko PC-ja ili mejla, jer je jedini "brzi" prenos podataka koji ima GPRS. To je u stvari neprihvatljivo za mobilni telefon proizveden 2009. godine. Ima 50 MB ugrađene memorije, koju možete proširiti na 16 GB pomoću microSD kartica. Nažalost, Samsung je odlučio da slot za karticu smesti ispod baterije, pa brzo menjanje kartica nije moguće.
U svakom slučaju, u pitanju je dobar muzički plejer, prihvatljiva kamera i dobar touchscreen. Sve to, uz prihvatljivu cenu, čini ovaj mobilni telefon veoma privlačnim za one koji prate modu.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com