Telefoniranje simpatiji (1)

Tinejdžeri (i tinejdžerke, naravno) prilično su skloni tome da veoma rano smisle nekakva pravila ponašanja kad se radi o različitim aspektima ljubavnih veza i da se tih pravila veoma čvrsto drže. To im daje osećaj zrelosti i povećava im samopouzdanje – a samopouzdanje je uvek prilično klimava stvar u tako osetljivim pitanjima i sve što ga povećava je dobrodošlo. Ipak, neka od tih pravila mogu da budu i preterana, i da pre odražavaju nedostatak zrelosti nego bilo šta drugo. Zato, evo praktičnih pravila u vezi s jednim od aspekata veze – telefoniranjem – pravila koja bi trebalo da vam pomognu kako da budete bezbedni tako i da se ne izblamirate (nego da ispadnete onoliko „kul“ koliko želite).

Ako ste se s dečkom ili devojkom dogovorili da oni vas pozovu, a oni nikako da se jave, nemojte ni vi da cimate njih. Možete da im pošaljete SMS, ali ih nemojte zvati. Ako ni na SMS ne reaguju, nemojte ih juriti! Ovde se ne radi o tome da je bitno ko koga zove, nego o odgovornosti – ako neko kaže da će nešto da uradi, to treba i da ispoštuje.

Ima onih koji savetuju da nikad ne zovete dva puta zaredom, ali to je već detinjasto. Kao što smo rekli, nije bitno ko koga zove. Naravno, ako je veza takva da uvek vi zovete, to je već signal za uzbunu – da li ste samo vi zainteresovani da se ta veza održi? Šta ste vi u takvoj vezi, neko ko moljaka za malo pažnje? Naravno, isto tako ne valja ni ako su vaš dečko ili devojka oni koji uvek zovu – to ne govori dobro ni o vama ni o njima. Ipak, izuzev ovoliko ekstremnih situacija, zaista nije bitno da li je neko zvao dvaput zaredom – nećete valjda da pravite raspored zvanja?

Ukoliko ste devojka, a sladak dečko koga prvi put vidite traži vaš broj telefona, bolje je da vi uzmete njegov. Tako imate priliku da se raspitate o njemu pre nego što ga pozovete – na kraju krajeva, tek ste ga srele i ne znate ništa o njemu.

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com