Kada ste je poslednji put oprali? Jedna stvar u kupatilu izvor je bakterija i gljivica

Kupatilo je jedna od prostorija u kuฤ‡i koju moramo da ฤistimo ฤesto, ali, ruku na srce, nije je baลก lako oฤistiti i dezinfikovati iako u njoj verovatno nema toliko predmeta kao u drugim sobama. Meฤ‘utim, mnogi prilikom ฤiลกฤ‡enja kupatila zaborave da operu jedan predmet, a to je zavesa za tuลก, naravno ako je imaju.

Pre svega, glomazna je, teลกko se skida i postavlja i ljudi pretpostavljaju da je ne treba toliko ฤistiti s obzirom na to da se i ona „istuลกira“ svaki put kada se tuลกirate i vi.

Pere se u maลกini

Meฤ‘utim, zavesa za tuลก ostaje mokra ili vlaลพna i samim tim je pogodna za razmnoลพavanje bakterija i gljivica. Moguฤ‡e je da ste ฤak primetili nakupljene bakterije i gljivice na zavesi, mikroorganizmi se lepe jedni za druge i stvaraju masu koja obiฤno poprima neku boju. Te skupine mogu da budu veoma opasne, da izazovu 0infekcije ili neลกto gore, naroฤito kod osoba sa slabijim imunitetom.

Zavesa za tuลก ne mora da se ฤisti ฤesto, dovoljno je svaka tri meseca ako na njoj ne primeฤ‡ujete nikakve promene. Ako pak neลกto uoฤite, ubacite je u maลกinu za pranje veลกa i koristite neki lagani deterdลพent. U maลกinu ubacite i koji peลกkir kako bi se zavesa manje guลพvala i perite je u hladnoj vodi ako je plastiฤna, a ako je tkanina perite je u toploj. U sluฤaju da je na zavesi gomila plesni dodajte i ลกoljicu izbeljivaฤa.

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com