Evo kako uništavate tj. kvarite svoju mašinu za pranje rublja, a niste toga ni svesni.
Teško je zamisliti svakodnevni život bez mašine za pranje veša, zar ne? Jednostavan za upotrebu, samo stavite prljav veš u bubanj, dodajte deterdžent i uključite ga. Posle toga sve radi sama. Ali da li ste se ikada zapitali šta je potrebno mašini za pranje veša da ostane tako efikasna i dobro radi? Morate ga održavati, naravno. Ukratko, treba ga periodično čistiti kako bi se eliminisali svi neprijatni mirisi koji se mogu pojaviti.
I dok većina ljudi čisti samo filter, fioku za deterdžent i možda vrata, postoji još nekoliko mesta na koja treba obratiti pažnju. Unutar bubnja postoje delovi koji se mogu odvrnuti i ukloniti i takođe zahtevaju pažljivo čišćenje.
Jedna influenserka je na svom Instagram profilu podelila kako je to uradila.
Mašina za veš je jedan od najvažnijih „pomagača“ u našim kućnim poslovima, ali je često koristimo rutinski – stavljamo prljav veš, dodajemo deterdžent ili omekšivač, uključujemo je i obraćamo pažnju samo ako nešto ne radi kako treba. trebalo bi. Međutim, zbog nekih naših postupaka, mašina za pranje veša se lako može oštetiti ili joj se može skratiti životni vek.
Pre nego što stavite odeću u mašinu, ispraznite džepove, zatvorite rajsferšluse i zakopčajte sva dugmad i kopče. Predmeti iz džepova, novac i metalni delovi mogu da oštete vrata mašine za pranje veša, izgrebu bubanj ili da dovedu do kvara pumpe za vodu.
Štaviše, višak deterdženta ili omekšivača može se nakupiti u mašini za pranje veša i oštetiti zaptivke. Takođe, višak proizvoda može da „zarobi” prljavštinu u delovima mašine za pranje veša, što stvara savršeno okruženje za razvoj buđi.
Mašinu za pranje veša treba čistiti najmanje jednom mesečno da biste uklonili deterdžent i naslage prljavštine. Ako živite u vlažnom području ili često perete jako zaprljan veš, preporučuje se da čistite mašinu za pranje veša dva puta mesečno. Pored ovih redovnih procedura za pranje i održavanje mašina, potrebno je proveriti i osnovne uslove za ispravan rad uređaja.
Proverite creva za vodu iza mašine najmanje dva puta godišnje da biste sprečili curenje. Voda u crevima je pod pritiskom, što može dovesti do pucanja creva, posebno kod plastičnih ili gumenih creva.
(Mondo)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com