Stavila sodu bikarbonu i vatu u usisivač i rešila problem koji nas sve muči

Usisivači posle duže upotrebe počinju da emituju veoma neprijatan miris koji se širi po celoj kući. Ovi mali trikovi će vam pomoći da uštedite vreme i novac na industrijskim osveživačima vazduha, ali prvo je važno da usisivač dobro očistite. Pa, idemo. Kako uspešno očistiti usisivač?

Usisivač bez kese
Očistite posudu za prašinu: uklonite je, ispraznite je i zatim operite. Pre nego što ga vratite, uverite se da je potpuno suv. Operite filtere: obično vodom, a zatim ih osušite pre nego što ih vratite nazad. Ovaj korak ne samo da održava efikasnost usisivača, već i smanjuje emisiju fine prašine u domu i obezbeđuje zdraviju životnu sredinu.

Održavajte pribor: uklonite kosu i pramenove sa četke nakon svake upotrebe, ručno ili makazama. Povremeno obrišite krpom natopljenom alkoholom za dezinfekciju. Ponekad operite crevo u toploj vodi sa malo deterdženta. Uklonite neprijatne mirise: stavite nekoliko kapi eteričnog ulja na list papira i usisajte!

Usisivač sa kesom
Obrišite unutrašnjost kutije suvom krpom od mikrovlakana. Operite kutiju u sudoperu toplom vodom sa sapunom. Isperite čistom vodom da biste uklonili sve tragove pene. Ostavite kutiju da se potpuno osuši pre ponovnog sastavljanja. Pratite korake za čišćenje usisivača bez vrećice (od drugog koraka).

Kako održavati usisivač čistim?
Gotovo je neizbežno: čestice prljavštine i prašine se često akumuliraju unutar usisivača, u cevima i motoru. Zato, ako ne čistite često, normalno je da će se neprijatni mirisi širiti i da će vaš uređaj nakon nekog vremena biti u lošem stanju. Redovno ga čistite ovim metodama kako bi bio čist i funkcionalan kao prvog dana, prenosi Radiosarajevo.ba.

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com