Hladno i vlažno vreme nije dobro za sušenje mokrog veša. Pokretanje mašine za sušenje veša može biti prilično skupo, posebno ako imate puno odeće, što mnogima ostavlja mali izbor.
Ali sušenje mokre odeće unutra donosi čitav niz problema i čak može dovesti do buđi i vlage. Zato je guru za čišćenje, Lorens Smit, podelila neke od svojih najboljih saveta za sušenje odeće u unutrašnjosti, bez brige da ćete oštetiti svoj dom.
Najbolje mesto za sušenje odeće
Iako nije idealno, Lorens je objasnila da je savršeno bezbedno sušiti odeću unutra „sve dok je vaš dom dobro provetren“. Sve je u nekoliko jednostavnih koraka za smanjenje vlažnosti u vazduhu, rekla je za Espress.co.uk.
Pre svega, trebalo bi da sušite mokru odeću unutra duže od 24 sata. Mokra odeća može da počne da miriše i buđa može da postane problem, što očigledno želite da izbegnete. Iz tog razloga takođe treba izbegavati sušenje veša u kupatilu, jer je to okruženje koje je već vlažno.
I ne samo to, vašem vešu će trebati duže da se osuši u vlažnoj prostoriji. „Ako imate vešeraj, slobodnu sobu ili garažu, ovo je najbolje mesto za sušenje veša“, objasnila je Lorens.
A ako nemate slobodnu sobu, pokušajte da sušite odeću u prostoriji koju najmanje koristite, to može biti čak i vaša trpezarija. Na taj način će vaša odeća imati najbolje šanse da se brzo osuši, objasnila je ona.
Kako ubrzati sušenje odeće?
Da bi se proces još više ubrzao, Lorens je predložila da vrata sobe budu zatvorena kako bi se zadržala toplota, ili čak da se otvori ventil da bi se „podsticao protok vazduha“. Ako nemate slobodne prostorije za sušenje odeće, ne brinite, možete da osušite odeću brzo i bez stvaranja buđi.
Prema mišljenju stručnjaka, najbolje je staviti odeću na stalak za sušenje i ostaviti je blizu izvora toplote. Ali ona je upozorila da ne ostavljate mokar veš direktno na radijatorima, jer bi to moglo dovesti do „vlažne sobe“.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com