Lečenje flasterom (2)

Flasteri protiv mitesera: postoje dve vrste. Jedan je bez medikamenata, samo sa lepljivim materijama, koji će naglim povlačenjem izvući i mitesere. Drugi je sa antibakterijskim i rastapajućim sredstvom, a drži se na kritičnom mestu između osam i deset sati.

Za sprečavanje mučnine: ako vam je muka u različitim prevoznim sredstvima, može vam pomoći flaster koji se lepi iza uha, na dva sata pred putovanje. Njegovo dejstvo traje 72 sata, a deluje tako što otpušta skopolamin, supstancu koja neutrališe poremećaje u unutrašnjem uhu, gde se nalazi centar za održavanje ravnoteže u našem telu.

Flaster protiv infarkta: izlučuje supstance koje šire krvne sudove, omogućavajući tako bolju prokrvljenost i snabdevanje srca kiseonikom. Lepi se u blizini srca, na unutrašnjost nadlaktice ili na grudi, a nosi se od 12 do 24 časa – zauvek.

Protiv hrkanja: ovaj flaster ne sadrži nikakva lekovita sredstva, već deluje mehanički – malo je krući i služi tome da proširi nozdrve. Na taj način će i za 30 procenata smanjiti otpor prolasku vazduha, a samim tim i ispuštanje neprijatnih zvukova. Stavlja se pred spavanje i menja svako veče; osim protiv hrkanja, može da koristi i onima koji imaju devijaciju u nosu, pate od alergija ili imaju sužene nosne kanale.

Bolovi? Postoje flasteri i protiv toga – oni sadrže supstance protiv zapaljenja, kao što su diklofenak ili flurbiprofen. Solidna su zamena za pilule onima koji često pate od bolova u stomaku. Njihovo dejstvo traje 12 sati, a mogu da se koriste i dva dnevno dok bol ne umine.

Osobe koje imaju visok arterijski pritisak mogu da kombinuju pilule sa flasterom. Lek koji ovi flasteri ispuštaju takođe proširuje krvne sudove. Lepe se na ruke ili gornji deo grudnog koša i menjaju svakih sedam dana. Veličina flastera zavisiće od doze leka koju prepiše lekar.

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com