Na prirodan način možete prosvetliti svoju kosu za dve do tri nijanse: Evo kako

Ovo je odlična alternativa skupim i štetnim bojama za kosu, a rezultat je fantastičan. Osim što može postati svetlija kao nakon mora i sunca, kosa će izgledati i vidno zdravija.

Ova metoda posvetljavanja namenjena je svetlo smeđoj i plavoj kosi, rezultati su tada najbolji – kosa je svetlija dve do tri nijanse. Takođe, bolji je izbor od klasičnih farbi jer ne oštećuje kosu.

Cimet će posvetliti i kosu tamnije boje, ali tada tretman treba ponoviti više puta. Ponekad rezultat i izostane, a to zavisi od strukture vlasi i boje, prenosi Atma.

Recept za masku od cimeta, količina za dugu kosu:

Sastojci:

3 kašike cimeta
3 kašike meda
5 kašika balzama za kosu

Postupak:

Pomešajte med i cimet da se dobro povežu pa u tu smesu dodajte balzam. Maska se nanosi na čistu, osušenu kosu. Želite li da dobijete efekat pramenova, tada kosu podelite pa smesu nanesite samo spoljni deo kose – u tom slučaju boja će posvetliti kao da ste bili na moru i suncu.

Pazite da vam smesa ne ostane na licu i ne utrljavajte je u vlasište, da ne bi došlo do iritacije kože.

Nakon nanošenja maske, kosu omotajte najlonom pa peškirom kako bi bilo toplo. Peškir uklonite nakon pola sata, a maska pod najlonom neka ostane na glavi još 4 do pet sati. Na kraju isperite toplom vodom.

I ne zaboravite, ova maska namenjena je posvetljavanju prirodne boje kose, ne one koja je obojena.

Cimet pomaže kod mnogih tegoba

*Napomena: Cejlonski cimet je mnogo efikasniji od klasičnog koji obično stavljamo u kolače.

Leči grip i želudačne tegobe

Cimet uništava bakterije u crevima pa čak i teške primerke poput E. coli. Imate li grip ili probleme sa želucem, prokuvajte kašičicu cejlonskog cimeta u šoljici i po vode – neka kipi polako 15 do 25 minuta. Potom neka odstoji još 15-tak minuta, menjaće boju od bledo žute do zlatno crvene. Tu tečnost popijte.

Neutrališe smradove

Cimet ima je topao, prijatan miris, a kako ubija bakterije, uništiće i one koje uzrokuju smrad u vašem domu. Jednostavno stavite cimetovu koru u vrelu vodu i pustite da se para širi prostorom. Nakon pola sata smrad će nestati.

Ubrzava metabolizam

Želite li da izgubite pokoji kilogram viška, češće jedite cimet. On ubrzava rad metabolizma, a brzi metabolizam znači i lakši gubitak težine. Dobro je dodati kašičicu cimeta u jutarnju kafu ili njime posuti tost, ovsene pahuljice itd., odnosno, dobro ga je uzimati ujutro, prenosi Remedy Daily.

Leči bolesne desni i uklanja zadah

Kao što smo rekli, cimet ima dobra antibakterijska svojstva pa tako leči i bolesno zubno meso, a uklanja i neprijatan zadah iz usta. Promućkajte u ustima smesu od dve kapi eteričnog ulja cimeta i kašiku kokosovog ulja.

Koristan je kod dijabetesa tipa 2

Cimet pomaže u smanjenju nivoa šećera u krvi i povećava delovanje insulina. Za ljude s dijabetesom tipa 2 stručnjaci preporučuju da dnevno pojedu 1 do 4 grama cimeta.

Odbija bube

Miris cimeta bubama nije prijatan pa beže od njega. Recimo, mravi će skrenuti sa svog puta pospete li ih s malo cimeta. Ili napravite liniju od cimeta na podu, tamo gde imate problema s ulaskom mrava u kuću, i oni je neće prelaziti. Štapić cimeta možete staviti i u malu kesicu da bi odeću zaštitili od moljaca.

Pomaže kod depresije

Miris cimeta asocira na Božić, kolače i lepe uspomene. Uz to, naučno je dokazano da je odličan u borbi protiv crevnih bakterija koje su povezane s depresijom. Prokuvajte ga u vodi i popijte kao čaj.

Leči gljivice na noktima

Onaj ko ih je imao zna koliko te gljivice mogu biti frustrirajuće i koliko ih se teško rešiti. Cimet je odličan u uništavanju gljivica, odnosno ulje od njegovog lišća koje se stavlja direktno na na nokat ujutro i uveče. Uz to, dobro je potopiti stopala u razređeno ulje cimeta pomešano s gorkom soli.

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com